17-JI NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ – NERINGOJE

2017-ųjų nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo netradicine pamoka Neringos gimnazijoje, kurioje su moksleiviais mintimis dalinosi kūrybinio mąstymo dėstytojas lektorius Andrius Chomičius. Režisieriaus diplomą turintis keturiasdešimtmetis A.Chomičius į pamoką atėjo nešinas didžiule dėže knygų, kurios jo gyvenime padarė perversmą. Ricardo Semler „Eretikas“, Jonah Lehrer „ Vaizduotė“ . Levo Tolstojaus „ Uždraustoji knyga“, Kęstučio Marčiulyno „Laiškai iš Drakono kalnų“, Tomy Buzan „Lavinkite atmintį“ ir  kitos, padėjusios pakeisti daugelį nuostatų ir įpročių gyvenime.         Susitikimo pradžioje Andrius prisipažino nenorintis niekam padaryti įspūdžio, jo kalba būsianti nuobodi.. nors, tiesą sakant, nuobodu niekam nebuvo. Lektorius uždavinėjo vieną mįslę po kitos ir klausytojus privertė įtempti vaizduotę, rasti tiksliausius žodžius vienos ar kitos sąvokos apibūdinimui. Tik pamokos pabaigoje išryškėjo lektoriaus tikslas: paprastais pratimais jis parodė, koks yra skirtumas tarp šabloniško mąstymo ir kūrybiškumo, laisvos minties.. „Skaitymas – tai vienintelis būdas keliauti laiko mašina“, – tokią pokalbio su Neringos gimnazijos mokiniais temą numatęs svečias įtikino, jog skaityti reikia geriausias kruopščiai pasirinktas knygas. Skaitydami mes, anot Andriaus, turime išskirtinę galimybę susipažinti su iškiliausiais  pasaulio protais, galime iš jų pasimokyti, su jais padiskutuoti… Andriaus vizijose ateities mokykla galėtų persikelti į biblioteką, kurioje žmogų nuo mažų dienų apsuptų geriausios knygos, skatinančios kūrybiškai mąstyti ir kūrybiškai gyventi.

2017-04-24

PAVAKARIŲ ARBATA SU RAŠYTOJA IEVA SIMONAITYTE

17-osios nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga 2017 m. balandžio 27 d. Neringos gimnazijos 3 G. klasės mokiniai, lietuvių k. vyr. mokytoja Violeta Montvilaitė, bibliotekininkė Angelė Pocevičienė, Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė pakvietė 1 G. klasės mokinius, gimnazijos bendruomenę pavakarių arbatos su rašytoja Ieva Simonaityte, minint rašytojos 120-ąsias gimimo metines.

Neringos gimnazijos bibliotekininkė priminė, kad 2017 metai paskelbti Ievos Simonaitytės metais, pažymime mūsų krašto rašytojos jubiliejų ir pakvietė prisiminti Ievą Simonaitytę ir jos kūrybą.

Pirmiausiai susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti autentišką rašytojos balsą, jos pokalbį su rašytoju Juozu Baltušiu. Po to 3G. klasės mokinys Gustas Radzevičius pristatė Ievos Simonaitytės gyvenimą, kūrybą ir atminimo įamžinimą, demonstravo skaidres. Kalbėjomės apie nepaprastą rašytojos būdą, santykį su lankytojais, jos vasarnamį Priekulėje, mėgstamas rožes. Mokinės Ema Atkočaitytė, Mantvilė Stanevičiūtė ir Augustė Paulionytė paskaitė ištrauką apie rašytojos pirmąją meilę.

Viešosios bibliotekos direktorė D. Greičiutė padėkojo mokiniams už įdomų rašytojos gyvenimo ir kūrybos pristatymą, pasveikino gimnazijos bibliotekininkę A. Pocevičienę su 17-ąja nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite, įteikė viešosios bibliotekos leidžiamą naują žurnalo „Dorė“ numerį. O moksleiviams palinkėjo kuo daugiau skaityti ir patirti skaitymo bei bendravimo su knyga džiaugsmą.

2017-04-27