33-ioji I. Simonaitytės literatūrinė premija

Kaunas ir Cibauskas

Šių metų sausį, kaip ir kasmet, buvo įteikta jau 33-ioji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija, kuri skiriama autoriams, savo kūryba garsinantiems Klaipėdos kraštą.

Sausio 23 d. vakarą I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vykusioje ceremonijoje dalyvavo gausi miesto kultūrinė bendruomenė, literatai bei verslo atstovai. Šiais metais minint rašytojos 122-ąjį gimtadienį, literatūrinė Ievos Simonaitytės premija įteikta Lietuvos knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui už parengtą ir išleistą atsiminimų knygą „Aš esu Etmės Ėvė“. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“.

Prof. D. Kaunas šią premiją pelno antrą kartą. Pirmą kartą mokslininkas ja buvo apdovanotas 1998 m. už knygas „Klaipėdiškė“ ir „Mažosios Lietuvos knyga“.

Šių metų I. Simonaitytės literatūrinei premijai pelnyti, be prof. D. Kauno leidinio, buvo pateikti dar 11 kūrinių.

Premijos teikimo ceremonijoje Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje dalyvavo Klaipėdos universiteto profesorė dr. Roma Bončkutė, rašytojas Juozas Šikšnelis, mecenatas Rimantas Cibauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija teikiama kasmet nuo 1987 m. už kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos dvasią arba įprasminančius rašytojos Ievos Simonaitytės atminimą. Premija teikiama Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje artėjant I. Simonaitytės gimtadieniui. Premijos laimėtojui atiteko Rimanto Cibausko vadovaujamos bendrovės „Mūsų laikas“ įsteigtas prizas – 2000 EUR.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija