BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Pamario vaikams surengta pažintis su rašytojomis

Spalio 2 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi viešnios iš Kauno –  Lietuvos rašytojų sąjungos narė, rašytoja Zita Gaižauskaitė-Vokietaitienė bei poetė, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos vadovė, poetė Dalia Buragienė. Ji yra ir periodinio leidinio „Gintaro gimtinė“ redaktorė.

Susitikime dalyvavo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos šeštokai, kuriuos atlydėjo klasės vadovė Jurgita Balčytienė ir mokytoja Regina Zybartaitė.

Literatūrinio susitikimo metu dalyviai buvo sutikti žaismingai – personažas Knyga (Z. Gaižauskaitė) energingai juos įtraukė į skaitymus ir užkrėtė gera nuotaika ir šiltu  bendravimu.

Vaikai aktyviai dalyvavo susitikime, pateikė klausimų, į kuriuos poetė dažniausiai atsakė eilėmis. Viešnia garsi fenomenalia atmintimi ir visus savo kūrinius skaito iš jos. Poetė itin pakiliai kalbėjo apie knygas, kurias reikia ne tik skaityti, bet ir liesti, glausti. Ji palietė meilės savo šaknims, tėviškei, tėvynei temą. Z. Gaižauskaitė yra parašiusi ir išleidusi gerokai per 30 knygučių vaikams. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1970 m., nuo 1995 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Viešnia į tolimesnius poezijos skaitymus įjungė ir D. Milukaitę-Buragienę, kuri F. Bajoraičio viešajai bibliotekai yra padovanojusi ne vieną savo išleistą knygą. Poetės kūrybinis bagažas solidus – arti trisdešimties knygų. Pristatydama savo kūrybą ponia Dalia važinėja po visą Lietuvą, neaplenkdama ir mažų Lietuvos rajonų. Apsilankymų metu sutiktiems žmonėms ar aplinkai autorė dažnai skiria savos kūrybos eilučių, todėl jos poezijoje apstu gyvenime sutiktų įvairių profesijų ar likimų žmonių išgyvenimų, mylimos gamtos motyvų, kt.

Poetė apdovanota įvairiomis Amerikos lietuvių literatūrinių fondų premijomis. Viešnia jau ne kartą yra pristačiusi savo kūrybą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems šilutiškiams. Ne viena autorės knyga – tai duoklė silpnaregiams ar visai regėjimą praradusiems skaitytojams. Kai  kurios autorės knygos vaikams yra išleistos ir Brailio raštu, yra ir garsinių knygų. Poetė jautri kitų skausmui ir jaučia pareigą bei būtinybę prisidėti prie neįgaliųjų integracijos bei socializacijos.

Šio susitikimo metu vaikams autorės padovanojo knygų. Jie jas su intonacija skaitė savo klasės draugams, viešnioms. Susitikimo pabaigoje rašytojos dalino autografus, fotografavosi.

Renginys organizuotas vykdant F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Literatūriniai dialogai kitaip“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos. Projektas užtikrina kūrėjų įdarbinimą iškilus fiziniams kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimams. Pasikeitus visuomenės galimybėms naudotis projekto meno produktais dėl karantino ir ekstremalios padėties, susitikimai bus pateikti tiesioginės transliacijos būdu.

Vita Gerulienė,

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos

Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą