Aistis Mickevičius Kretingos bibliotekoje pristatė pirmąją lietuvišką knygą apie kvepalus „Kvepalai: aromatų magija arba olfaktorinės istorijos“

2016 m. balandžio 13 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Aisčio Mickevičiaus knygos „Kvepalai: aromatų magija, arba olfaktorinės istorijos“ pristatymas.

Tai yra pirmoji lietuvių autoriaus parašyta knyga apie aromatus ir parfumeriją. Knygoje aprašytos pačios įdomiausios, neretai su mada susijusios, kvapų pasaulio istorijos, legendiniai kvepalų kūrėjai, patarimai kaip išsirinkti savąjį aromatą ir sužinoti, kuo pasaulis kvepia šiandien ir pastaruosius šimtą metų.

Aistis Mickevičius ne tik aktorius, TV laidų vedėjas, bet ir pirmojo Lietuvoje kuriamos ir gaminamos parfumerijos ženklo FUMparFUM/ Vilnius įkūrėjas ir aromatų autorius.

„Pats kvepalų pasauliu susidomėjau dar paauglystėje ir šiandien tik galiu apgailestauti, kad ilgą laiką, kol nebuvo interneto ir plačių galimybių keliauti, gyvenau šalyje, kur bet kokia informacija apie parfumerijos pasaulio naujienas ir istoriją, autorius ir aromatus tebuvo lyg neryški spingsulė, blausiai šviečianti aklinoje tamsoje. Ačiū Dievui, laikai pasikeitė! Šiandien keistis ir dalintis informacija daug paprasčiau. Todėl šią knygą suprantu kaip tam tikrą misiją. Misiją dalintis,” – teigia Aistis Mickevičius.

Knygos pristatymo metu autorius bendravo su lankytojais ir atsakinėjo į klausimus apie knygą, aromatus ir parfumeriją. Vienas iš aktualesnių klausimų buvo, kiek ilgai išsilaiko kvepalų aromatas ir kokios kainos. „Kažkodėl visada galvojama, kad kvepalai turi laikytis bent savaitę, bet taip niekada nebus, nes kiekvienas aromatas yra unikalus. Pavyzdžiui, pasikvėpinę odekolonu, tikrai negalime reikšti jam priekaištų, kad jis kvepės tik keturias valandas. O kalbant apie kainą, – taip pat reikia suprasti, kad geras daiktas visada kainuoja,“ – dėstė knygos autorius. Aistis Mickevičius pasakojo, kad anksčiau kvepalai nebuvo skirstomi pagal lytį į vyriškus ir moteriškus, todėl mano, kad tai tik rinkodaros triukas.

Renginio metu buvo eksponuojami A. Mickevičiaus sukurti FUMparFUM aromatai – naujausia kvepalų kolekcija MODERN VINTAGE ir keli aromatai iš kolekcijos BESTIA GENTILE. Buvo galima degustuoti, įvertinti sukurtus aromatus bei įsigyti knygą su autoriaus autografu.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui