Akcija „Knygų Kalėdos“ Skuode jau prasidėjo

Lapkričio 16 d. Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius „Knygų Kalėdų“ akcijos atidarymą surengė Skuodo savivaldybės administracijos pastato antro aukšto fojė. Iš knygų buvo sukurta simbolinė eglutė, kurią išmoningai ir išraiškingai sudėliojo skyriaus darbuotojos.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja B. Strakšytė papasakojo apie jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“, kviečiančią bibliotekų skaitytojus padovanoti naujų knygų.

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams, seneliams, besiglaudžiantiems globos namuose. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – ragino DSCF4966Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kvietė į šią akciją įsijungti verslo įmones, gyventojus, nevyriausybines organizacijas, jaunimą bei padovanoti bibliotekoms naujų knygų, skirtų vaikams, paaugliams ir jaunimui. Dalis jų bus padovanota Mosėdžio parapijos ir Barstyčių vaikų globos namams. Visų paprašyta dovanotas knygas mesti į tam skirtą dėžę Skuodo savivaldybės administracijos pastato antro aukšto fojė, stovinčią šalia simbolinės eglutės arba atnešti Skaitytojų aptarnavimo skyrių (Gedimino g. 1) bei kitas rajono bibliotekas.

Visus susirinkusius pasveikino Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė ir pasidžiaugė gražia bibliotekininkų iniciatyva bei pirmoji įmetė vaikiškų knygelių į knygų dovanų dėžę bei paragino taip pasielgti visus savivaldybės administracijos darbuotojus.

Knygų padovanojo ir Seimo narės, Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimus perdavė jos padėjėja Renata Kilijonienė.

Mažieji bibliotekos bičiuliai – SkuodDSCF4976o vaikų lopšelio darželio auklėtiniai knygų eglutei tarsi įkvėpė gyvybę, padovanodami jai savo daineles bei linksmą klegesį. Tikimės, jog ši dėžė pilnės, ir dovanotos knygos suteiks skaitytojams daug malonių skaitymo akimirkų, o ši Knygų Kalėdų akcija paplis kaip gerasis virusas.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja