Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ Skuode

Knygų lentyna

Gegužės 30 d. 10 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko akcija „Tėčiai skaito vaikams“, skirta artėjančiai Tėčio dienai paminėti. Akciją inicijavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir kvietė vienu metu visoje Lietuvoje skaityti darželinukams arba pradinukams. Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės knygeles vaikams skaityti pakvietė tėtį ir bočių, Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro režisierių, rašytoją Edmundą Untulį. Klausytojais tapo Skuodo Bartuvos progimnazijos 1c klasės mokinukai (mokytoja Rasa Arlauskienė).

E. Untulis trumpai papasakojo vaikams apie savo kūrybą, o vėliau skaitė vaikams belgų rašytojo Thierry Roberrerecht knygelę „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“. Nenuorama vilkas vis kyščiojo galvą iš bibliotekos knygų lentynos. Žinomą pasaką „Pagrandukas“ padėjo skaityti ir pirmokai, mojuodami pasakos veikėjų paveikslėliais. Linksmiausia skaitymo su tėčiu akcijos dalimi tapo knygelės „Du ožiukai“ vaidinimas. Ožiukai, pasipuošę veikėjų karūnomis, susitiko ant tiltelio. Edmundui Untuliui knygelę teko skaityti net du kartus, nes visi norėjo suvaidinti knygelės personažus. Kaktomušą ant tiltelio ir „griūtį“ į vandenį lydėjo linksmas pirmokų juokas ir režisieriaus pagyros už nuoširdžią vaidybą.

Džiugu, kad paprastas užsiėmimas – skaitymas – gali pralinksminti ir sudominti vaikus.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė