Almanacho „Baltija 2017“ sutiktuvės I. Simonaitytės bibliotekoje

Lapkričio 28 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko almanacho „Baltija 2017“ sutiktuvės.

Dienos šviesą išvydo naujas almanachas „Baltija 2017“. Šiais metais negavęs finansavimo iš Lietuvos kultūros tarybos, pamaitintas tik miesto savivaldybės dotacija. Bet gyvas. Ir patrauklus akiai, nes papuoštas grafikos dizainerės Agnės Matulionytės darbais iš ciklo „Homines Litterarum“. O kas viduje? Viduje ne mažiau spalvų ir temų. Gana išsamiai pristatomas Ievos Simonaitytės premijos laureatas prof. Alfonsas Eidintas su savo premijuota knyga „Pūga prie Mėmelio“. Apie miestą ir jo erdves, kalbinamas jaunojo Adomo Zubės, svarsto architektas Tomas S. Butkus, o architektė Gerda Antanaitytė, pakalbinta Marijos Astromskaitės, teigia, kad „miesto pokyčiai yra jo DNR“. Apie legendines Klaipėdos vietas – Fanierkę, Prieplauką, Pas Albertą, pasakoja Henrikas Žižys ir Linas Kutavičius.

Išskirtinai daug vietos almanache ateinantiems balsams. Čia sutiksime L.Vozgirdaitę, G.Valionytę, G.Šimelionį, K.Rupkų, M.Anušauskaitę. Rubrikoje „Kūryba“ spausdiname skuodiškės Dalios Tamošauskaitės, Sondros Simanos, Dainiaus Sobeckio ir Marinos Kulčinskajos kūrybą. Svečiuojasi moldavė Vika Čembarceva, lenkas Kšištofas Šatravskis ir rusas Borisas Bartfeldas.

Jubiliatai šį kartą pateikiami ypatingai originaliai bei žaismingai, nes pristato vieni kitus: S. Poškus – D. Molytę ir N. Kepenienę, D. Molytė – S. Poškų ir N. Kepenienę, o pastaroji du pirmuosius. Poetas A. Navickas eiliuotai sveikina aktorių Aleksandrą Šimanskį.

A. Juozaitis pristato naują B. Bartfeldo romaną „Sugrįžimas į Golgotą“.

Istorijos rubrikoje, kaip ir dera, kalbama apie Ievą Simonaitytę. Jai skirti du straipsniai: Y. Antanaitytės ir J. Bardauskienės. K. Kučinskaitė mini J. Bobrovskį. Publikuojami Elenos Skaudvilaitės susirašinėjimų fragmentai. Meno skyrelyje J. Šikšnelis pristato tapytoją Edvardą Malinauską, o D. Ruškienė – grafikos dizainerę Agnę Matulionytę.

In memoriam Bronei Liniauskienei rašo poetė Elena Karnauskaitė.

Pabaigoje apžvelgti šio krašto rašytojų leidiniai bei pateikta kultūrinių įvykių kronika.

Šio almanacho tiražas itin mažas. Ieškokite, skaitykite ir rasite sau įdomios medžiagos.

Similar Posts

Parašykite komentarą