Animacijos kūrimo mokymai bibliotekoje Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka vykdydama projektą „Naujausios technologijos Z kartai“ spalio mėnesį  organizavo animacijos kūrimo mokymus jaunimui.

Šio projekto pagrindu vykę kompiuterinės animacijos mokymai buvo skirti supažindinimui su animacijos tipais, rūšimis, skirtingomis kūrimo galimybėmis bei technologijomis. Susipažinę su įvairiomis animacijos kūrimo technikomis, sužinoję kaip kuriami jų mėgstamiausi animaciniai filmukai, jų veikėjai ir scenarijus, jaunuoliai kūrė savo animacinius filmukus Autodesk Maya 3D kompiuterinės grafikos modeliavimo programa. Animacijos kūrimo pagrindų mokė Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos dėstytojas Ričardas Liaugminas.

Kompiuterinėje  animacijoje kuriama grafika padeda atsiskleisti jaunuolių meniniams gebėjimams, suteikia didesnio pasitikėjimo savimi. Gyvename informacinių technologijų amžiuje, tad ši sritis visada turės didžiausią paklausą. Kuo anksčiau jaunimui suteiksime pirmaujančias pasaulyje technologijas, tuo anksčiau susiformuos jų kūrybiškumas.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui