„Auskim juostą tautiškumo – Lietuvos 100-čiui“

2018-ieji – ypatingi Lietuvai ir jos gyventojams metai – šiemet minime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Norėdami įprasminti šią datą, Edintų kaimo biblioteka, Batakių kultūros namai ir Eidintų kaimo bendruomenė „Santakai“ prisijungė prie Pagramančio bibliotekininkės Virginijos Bartušienės koordinuojamo projekto „Auskim juostą tautiškumo – Lietuvos 100-čiui“.

Spalio 14 d. į biblioteką atvyko Virgina, kartu su bibliotekininkėmis Ilona Ambrozienė iš Norkaičių ir Jūratė Beržinienė iš Kunigiškių bibliotekos užmesti pirmus metimus ir pamokyti audimo meno. Daugiau nei tris mėnesius buvo audžiamos juostos, visi užsukę į biblioteką, kultūros, ar bendruomenės namus galėjo pasimokyti  jau senai pamiršto amato. Taip su visų pagalba juostų išausta net keturiasdešimt, o išmatavus visų ilgį, gavosi visas  šimtas metrų – tai bus puiki dovana pasitinkant ypatingą sukaktį.

Eidintų kaimo bibliotekininkė Dana Liekienė