bendra

Bibliotekoje apdovanoti geriausi skaitovai

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje kovo 28 d. vyko antrasis moksleivių I. Simonaitytės meninio skaitymo konkurso etapas, kuriame dalyvavo 17 mokinių iš Klaipėdos, Mažeikių, Plungės, Palangos miestų ir miestelių.

Rašytojos Ievos Simonaitytės vardo konkursu siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę, taip pat ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą. Konkurse dalyvavo mokiniai nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

 Skaitovus vertino kompetetinga komisija – aktoriai, rašytojai, kultūros atstovai. Konkurso komisijos nariai: Klaipėdos dramos teatro aktoriai Vaidas Jočys ir Toma Gailiūtė, rašytojai Juozas Šikšnelis ir Nijolė Kepenienė, kultūros vadybininkė Inga Norkūnienė ir šio konkurso meno vadovė, aktorė, skaitovė, UNICEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, KU SHMF doc. Virginija Kochanskytė.

Baigiamajame renginyje buvo apdovanoti ne tik mokiniai, bet ir juos paruošę mokytojai. Iš viso buvo įteikta dešimt nominacijų tiems mokiniams, kuriuos geriausiai įvertinimo komisijos nariai. Taip pat konkurso dalyviams buvo įsteigti du papildomi prizai.

Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkurso apdovanojimai skirti: Algimantui Kozlovui iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos už rašytojos Ievos Simonaitytės kūrinio interpretaciją (mokytoja Virginija Aurylaitė), Rimantei Andrijauskaitei iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos už Klaipėdos krašto rašytojo ar poeto kūrinio interpretaciją (mokytoja Joana Jovaišienė), Elzei Kotrynai Kuliešiūtei iš Plungės r. Platelių gimnazijos už įtaigiausią interpretaciją (mokytoja Gražina Kazlauskienė), Rugilei Žilevičiūtei iš Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro už savitą kūrinio interpretaciją (mokytoja Audra Lenkauskienė), Urtei Janavičiūtei iš Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos už klasikinės literatūros populiarinimą ir individualią interpretaciją (mokytoja Neolė Jucienė), Nerijai Batutytei iš Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro už moderniosios literatūros populiarinimą ir individualią interpretaciją (mokytoja Audra Lenkauskienė), Ugnei Aleknavičiūtei iš Klaipėdos „Versmės“ gimnazijos už jaunųjų kūrėjų literatūros populiarinimą ir individualią interpretaciją (mokytojas Mindaugas Urbonas), Rebekai Degtiar iš Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos už skaitovo ir teksto dermę (mokytoja Danutė Nevidonskienė), Dovydui Džiogeliui iš Plungės r. Platelių gimnazijos už taisyklingą kalbą (mokytoja Gražina Kazlauskienė), Amelijai Butenytei iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos už įdomiausią meninę raišką (mokytoja Alma Pronckūnienė). Taip pat apdovanojimas atiteko jauniausiai skaitovei Marijai Rušinaitei iš Klaipėdos r. Ketvergių pagrindinės mokyklos (mokytoja Rolanda Radavičienė) ir specialiu Klaipėdos švietimo skyriaus prizu apdovanotas Dominykas Adomaitis iš Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro (mokytoja Audra Lenkauskienė).

Rengiant konkursą sulaukta palaikymo ir iš ilgamečių bibliotekos partnerių. Pagrindinį prizą skaitovams įsteigė Vilniaus universiteto leidykla, jie dovanojo naujai išleistą knygą „Aš esu Etmės Evė“ su autoriaus prof. Domo Kauno autografu. Taip pat knygynas „Rotas“ skyrė puikių knygų kolekciją nugalėtojų apdovanojimams. Prie prizinio fondo prisijungė ir „Drukos“ leidykla, Klaipėdos dramos teatras, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, Klaipėdos universiteto SHMF.

Pirmą kartą organizuotame moksleivių Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkurse palaikyti skaitovų atvyko ne tik mokytojai, tėvai ir mamytės, bet ir būrys jaunųjų skaitovų klasiokų, draugų. Tikimasi, kad pirmą kartą bibliotekos organizuotas meninio skaitymo konkursas bus tęstinis ir kitąmet pritrauks dar daugiau skaitovų ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš aplinkinių miestų bei miestelių.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą