Bibliotekoje – senjorų polka ir protų mūšiai

senjoru protu musis_pvb

Spalio 1 dienos popietę, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko senjorų protų mūšis. Tai vienas iš gausybės šią dieną Palangoje vykusių renginių, kuriuose skatintas aktyvus ir turiningas laisvalaikis bei sveika gyvensena.

Linksmai nusiteikę „Senjorų protų mūšio“ dalyviai, belaukdami žaidimo pradžios, ne tik mėgavosi karštos juodos kavos puodeliu ir saldėsiais, tačiau, garsiau paleidus muziką, vikriai sušoko polkutę. Smagiausiai trepsėjo Palangos trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „JŪRĖ“, pasipuošęs teminiais mėlynais marškinėliais su užrašais. Prisijungė ir kiti.

Nuotaikingai nusiteikę kurorto senjorai pasiskirstė į septynias komandas: „Monciškės“, „Žara“, „Jūrė“, „Pamestinukės“, „Plekšnė“, „Liv“, „Nerija“. Renginį vedė Palangos viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovas Martynas Girininkas. Toks renginys vedėjui ne pirmasis. Rudens ir pavasario antradienių vakarais bibliotekoje jau senokai vyksta „Auksinio proto“ kovos, kur dalyviai, pasiskirstę į komandas, smagiai leidžia laiką, mankštindami savo protus. Žaidimų rezultatus galite sekti Palangos miesto savivaldybės viešosios  bibliotekos www.facebook.com paskyroje.

Senjorų protų mūšio klausimai buvo paskirstyti į penkias dalis. Pirmąjį turą sudarė klausimai apie Palangos miesto istoriją. Dalyviai galėjo patikrinti savo žinias apie kraštą: ekrane parodyta istorinė Palangos žydų sinagogos nuotrauka, prašyta dalyvių įspėti, kur yra Olandų kepurė Palangoje bei atsiminti, kokia skulptūra buvo prieš restoraną „Jūra“. Iš dešimties klausimų į visus atsakė komanda „Nerija“. Per vieną tašką nuo jų atsiliko „Plekšnė“.

Kol komisija skaičiavo balus už teisingus atsakymus, senjorai jau bandė įminti klausimus apie Lietuvą. Šiame ture vienodai priekin veržėsi komandos „Plekšnė“ ir „Jūrė“. Nedaug nuo jų, vos vienu balu, atsiliko „Nerija“. Trečiajame ture, kur teko gliaudyti klausimus apie Baltijos jūros regioną, nepralenkiama buvo komanda „Liv“. Sudėtingiausias turas iš visų – ketvirtasis. Geriausiai jame pasisekė „Nerijai“. Užtat penktas turas visiems pabėrė gausų taškų lietų. Bendrieji klausimai, daugiausiai iš Europos kultūros istorijos, senjorams nepasirodė sudėtingi, tad beveik visos komandos papildė savo bendrą taškų kraitį.

Laimėjo protų mūšį – „Nerija“. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė dalyviams įteikė simbolinius prizus, kuriuos įsteigė kavinės „Molinis Ąsotis“ ir „Monika“ bei Palangos miesto savivaldybė. Taip pat dėkojame Palangos švietimo pagalbos tarnybai jos administracijai už bendrystę organizuojant renginį.

Palangos viešosios bibliotekos inf.