Bronislovo Genzelio knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“ pristatymas Kretingoje

2017 m. spalio 5 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Nepriklausomybės akto signataro, profesoriaus Broniaus Genzelio knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“ pristatymas-diskusija.

Savo mintimis apie tautinės savimonės išlikimą dalijosi knygos autorius ir prof. B. Genzelis ir kartu atvykę signatarai – politologas socialinių mokslų daktaras Algimantas Jankauskąs ir, politikas, fizikas – mokslų dr. Zigmas Vaišvila. Į susitikimą su prof. Broniumi Genzeliu atvyko Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai Valerijonas Kubilius, Jūratė Sofija Laučiūtė, Kretingos Marijo Daujoto pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Aldona Kruščevičiūtė, br. Bernardas OFM ir kt. kretingiškiai. Autorius džiaugėsi matydamas pažįstamus veidus ir minėjo, kad lankosi tose vietose, kurios jam yra brangios ir kelia tam tikrus prisiminimus. Vienas iš įsimintiniausių prisiminimų – kretingiškių pedagogių kvietimas dalyvauti mitinge.

Svečias išsakė nemažai kritikos dabartinės valdžios ir visuomenės atžvilgiu. Ypatingai kritikavo švietimo sistemą. Vienu iš smerktiniausių dalykų profesorius laiko aroganciją ir žmonių skirstymą į elitą ir žemesnįjį luomą. Mano, kad žmonės emigruoja iš Lietuvos, nes čia nebėra pamatinių vertybių ir viskas matuojama pinigais. Pasak B. Genzelio, blogai, kad valstybė tampa vis labiau vartotojiška.

2016 m. knygą išleido Versmės leidykla. Remiantis istoriniais šaltiniais, subjektyviais asmeniniais bei kitų įvykių dalyvių prisiminimais ir vertinimais, joje pasakojama apie gyvenimo laikotarpį – nuo ankstyvosios jaunystės atsiminimuose įsirėžusio brutalaus, kruvino ir neteisingo pokario iki šių dienų. Knygoje publikuojami anksčiau įvairiuose periodiniuose leidiniuose skelbti straipsniai, nelauktai atskleidžiantys mažai žinomus didžiosios politikos užkulisius, netikėtai keičiantys žinomų politikų ir visuomenės veikėjų portretus, taip pat autoriaus įvairiomis progomis sakytos kalbos, nauji niekur anksčiau neskelbti tekstai, apibendrinimai.

Prieš renginį ir po jo, susidomėję knyga, galėjo ją įsigyti, o prof. B. Genzelis dalijo autografus savo gerbėjams.

Similar Posts

Parašykite komentarą