Dovana daug skaitantiems Skuodo paaugliams – išvyka į Klaipėdą

2Gegužės 16 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos, būriui Skuodo Bartuvos progimnazijos 6-8 klasių aktyviausių skaitytojų, suorganizavo išvyką į Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešąją biblioteką. Čia jie susitiko su rašytoju Sigitu Poškumi. Susitikimo metu rašytojas skaitė savo linksmai rimtus kūrinius. Mokiniai sužinojo kiek knygų jis parašė ir kada pradėjo rašyti, kur gimė ir kokius mokslus baigė, o surengtoje parodėlėje galėjo pavartyti jo knygas. Tikimės, kad rašytojas S. Poškus apsilankys ir Skuodo rajono bibliotekose.

Po susitikimo su rašytoju Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės Alma Venclauskaitė ir Ieva Mažeikaitė pakvietė į ekskursiją po vieną moderniausių Lietuvos bibliotekų. Paaugliams buvo įdomu stebėti kaip veikia leidinių skolinimo/grąžinimo savitarnos įrenginys, apžiūrėti bibliotekoje veikiančias parodas, apsilankyti erdviose skaityklose. Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje jie galėjo pavartyti bei pakilnoti 1950 m. Londone išleistą „Aiškinamąjį Vebsterio žodyną“, kuris sveria net 8 kg ir yra virš 3200 puslapių. Ekskursijos dalyviams buvo smagu pailsėti ir nusifotografuoti atviroje jaunimo erdvėje, pasivaišinti arbata ir saldumynais Gerlacho palėpėje.

Literatūrinės viešnagės  temą puikiai atitiko ir naujas šiuolaikinis režisieriaus J. Favreau  filmas „Džiunglių knyga“, paremta klasikinio rašytojo R. Kiplingo pasakojimo motyvais. Jį išvykos dalyviai pasirinko kelionės pabaigai.

Dėkojame Skuodo Bartuvos progimnazijos mokytojai Danutei Vitkuvienei už pagalbą organizuojant išvyką-susitikimą su rašytoju ir mokinius lydėjusioms mokytojoms Elenai Vaškienei, Jūratei Ridikienei, bibliotekos darbuotojoms Sigitai Dabrienei ir Bronislavai Domarkienei. Nuoširdus ačiū už šiltą priėmimą ir bendradarbiavimą organizuojant renginį kolegėms iš Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos A. Venclauskaitei ir I. Mažeikaitei.

Bendradarbiavimas ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomas skaitymo skatinimo projektas „Dvylika mėnesių su knyggraužiais“ tęsiasi. Jį remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Stanislava Minelgienė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Similar Posts

Parašykite komentarą