Draugystė su pasakų herojais ir knygelėmis

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Obuoliukų“ grupė. Juos atlydėjo auklėtojos Virginija Ambrazaitiene ir Danguole Butkuvienė. Vaikų literatūros centre mažuosius bibliotekos draugus pasitiko blogį ir godumą pasakose įkūnijantis – Vilkas. Pasakų herojus vaikus supažindino su knygelėmis apie save, papasakojo daug linksmų istorijų ir nuotykių iš savo linksmo ir nenuspėjamo gyvenimo.

Darželinukai lankėsi bibliotekoje pirmą kartą, tai turėjo galimybę apsilankyti visose bibliotekos erdvėse. Pažintis  su biblioteka, ypač apsilankantiems pirmąkart, palieka įspūdį. Taip nutiko ir šįkart. Vaikai susidomėję vartė spalvingas knygas, žurnalus, žavėjosi spalvingomis iliustracijomis. Jie sužinojo, kiek daug knygelių  gyvena bibliotekoje. Ekskursijos pabaigoje darželinukai buvo pakviesti apslankyti bibliotekoje su tėveliais ir tapti aktyviais skaitytojais.

„Obuoliukų“ grupės vaikai pristatė Vilkui projekto „Tai graži knygelė mano“ darbelius – savo kurtas knygeles. Projekto tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi knygos gimimu, išmintingomis raidėmis, iškalbingais paveikslėliais, iliustracijomis. Vaikų kurtų knygelių paroda „Susidraugavau su knygele…“ Vaikų literatūros centre veiks iki kovo 31 d.

Knygelė moko reikšti jausmus, lavina vaizduotę, skatina skaityti ir kviečia svajoti, todėl labai džiugu, kad šis neįprastas renginio vedėjas – Vilkas ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir skatina vaikus domėtis literatūra.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui