BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Ebru menas Skuode

Balandžio 10 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – tapyba ant vandens, dar vadinamas ebru menu.

Užsiėmimą vedė bibliotekoje savanoriaujanti Hale Kaska iš Turkijos ir vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė.

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje bei dar daug kitų). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.

Užsiėmimo metu buvo naudojami originalūs, natūralūs, žmogui ir gamtai draugiški, augalinės kilmės dažai, specialūs teptukai, lazdelės, vandens šukos, ruošiamas specialus jūros dumblių ir vandens augalų mišiniu tirštintas vanduo. Viešnia iš Turkijos Halė pademonstravo, kaip reikia pasiruošti dažus; susirinkusius pamokino, kaip naudotis priemonėmis, kad išgauti įvairius raštus; išmokino ebru technika nusipiešti tulpes; net buvo išbandytas kiaušinių dažymas ebru, dar kitaip vadinama marmuravimo technika.

Tapyba ant vandens (ebru) išsiskiria šiomis savybėmis – padeda išlieti emocijas, atskleisti kūrybiškumą, lavina pastabumą, dėmesį, rankų judesius, moko bendrauti poroje, grupėje ir kt. Visa tai galėjo pajusti užsiėmimo dalyviai pirmąkart savo rankoje laikantys ebru priemones. Na, o svarbiausia, kad tapyba ant vandens (ebru) stebina, džiugina ir su ja sunku gauti blogą rezultatą, tad nebūtina turėti polinkio į meną ar mokėti piešti.
Šis edukacinis užsiėmimas – lyg pavasarinė terapija, moterims, išvargintoms nuolatinio skubėjimo ir buitinių smulkmenų rutinos. Visas užsiėmimo dalyves apėmė džiugi nuotaika, suteikė daug malonių emocijų ir nuteikė linksmai sutikti šv. Velykas.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo informacija

Parašykite komentarą