BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Edukacinis užsiėmimas su Selemonu Paltanavičiumi

gamtos gėrybės

Rugsėjo 11 dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko
pirmasis projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ edukacinis užsiėmimas „Nuo sėklos iki brandaus augalo“, kurį vedė žinomas gamtininkas ir knygų autorius Selemonas Paltanavičius. Renginyje dalyvavo Palangos pradinės mokyklos, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai, kurie buvo
supažindinti su įvairių medžių sėklomis, su naujo augalo atsiradimo procesu bei sužinojo, kokių sąlygų reikia, kad augalas sėkmingai subręstų ir užaugtų.

Antroje edukacinio užsiėmimo dalyje S. Paltanavičius perskaitė dvi ištraukas išsavo knygų ir skyrė laiko vaikų klausimams. O klausimų kilo pačių įvairiausių: vieni domėjosi, kodėl jų namo kieme stirnos nugraužia jaunus medžių sodinukus, ar žalčiai gali atplaukti iš jūros, kiti klausė, kodėl rudenį medžiai „nusidažo“ geltonai ar raudonai, nuo ko tai priklauso. Į užduotus klausimus gamtininkas atsakė ne moksliniais terminais,
o paprastai, tačiau išsamiai ir nuosekliai, kad kiekvienas suprastų. Edukacinio užsiėmimo dalyviai gavo po mažą kibirėlį, kuriame rado ir turėjo atpažinti įvairių medžių sėklas: šermukšnių , ąžuolų, kaštonų, klevų, slyvų, liepų ir kt.

Renginio pabaigoje vaikai paprašė, kad gamtininkas S. Paltanavičius pasirašytų ant jų atsineštų knygų bei kartu įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Palangos viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ veiklose vaikai turi galimybę gauti atsakymus susijusius su gamta ir knyga. Tiksline projekto grupe pasirinkti 7-12 metų vaikai. Kitose projekto veiklose vaikai ne tik sužinos apie gamtą, medžius ir gamtos gėrybes, mokysis jas kūrybiškai panaudoti, bet ir supras, kaip atsiranda knyga, kaip panaudojant įvairias technikas pačiam tapti knygos kūrėju.

Lina Butkevičiūtė
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą