Ėšrink ruoniokou pati poikiausi varda

Vasario 5 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko netradicinis „pasimatymas“ su ruoniu. Iš Lietuvos jūrų muziejaus į svečius su edukacine programa atvyko Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas ir Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus muziejininkė-edukacinių programų koordinatorė Vida Narveišytė. Edukacinėje programoje ir susitikime su darbuotojais iš Lietuvos jūrų muziejaus dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai su mokytojomis Vaida Litviniene, Adele Dainiene ir Rima Narkuviene.

Pirmiausiai vaikams teko užduotis išsiaiškinti Baltijos jūros vandens skonį. Muziejaus darbuotojai atsivežė tris stiklines su jūros vandeniu: Juodąja jūra, Raudonąja jūra ir Baltijos jūra. Užduotis nebuvo lengva todėl, kad atspėti nepavyko. Vaikai buvo įsitikinę, kad Baltijos jūra yra pati sūriausia, bet pasirodo, jog yra priešingai.

Kiek vėliau Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas išsamiai papasakojo apie Baltijos jūros būklę, joje gyvenančius ruonius ir kokia yra ruonių gyvenimo padėtis Baltijos jūroje. Taip pat išgirdome, kokia yra didelė žmonių įtaka jūrai ir joje gyvenantiems organizmams. Jūra yra užteršta ne tik nafta, tinklais, plastiku, cheminėmis medžiagomis, bet ir begaliniu triukšmu. Kaip mintijo Arūnas – tai antra pasaulyje triukšmingiausia vieta. Taigi kyla klausimas ar Baltijos jūra – saugūs namai ruoniams ir kodėl jūrą išmeta ruoniukus į krantą? Vaikai išklausę pranešimą apie Baltijos jūrą gali drąsiai atsakyti į šį klausimą. Mes esame gamtos grandinės dalis, todėl būkime atsakingi už tuos į kurių namus „įsibrauname“.

Galiausiai vaikams reikėjo užsimerkti ir ramiai pabūti, klausantis 3 minučių įrašo, kuris atkartojo Baltijos jūros triukšmą. Mokiniai įsitikino, kad tai, ką girdi ruoniai jūroje yra siaubinga ir nemalonu. Baigdami susitikimą svečiai parodė natūralaus dydžio ruonio iškamšą, kuri ir simbolizavo popietės tikslą – išrinkti ruoniukui patį gražiausią žemaitišką vardą. Lapeliai su vardais įmesti į specialią dėžę lauks nugalėtojų. Kurio sugalvotą vardą išrinks gražiausiu, tas gaus jūrų muziejaus prizą. Rinkimai dar vyks iki vasario 28 d. Tad visi norintys sudalyvauti konkurse yra kviečiami į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko
viešosios bibliotekos Vaikų literatūros