Forumas „Lietuvos kultūros sostinė – Neringa 2021“

2019 m. gruodžio 10 d. Neringos savivaldybėje vyko „Lietuvos kultūros sostinė – Neringa 2021“ forumas „Kūrybinių rezidencijų plėtra“. Forumo metu buvo dalinamasi žiniomis, patirtimi, ugdomos meno vadybininkų kompetencijos kūrybinių rezidencijų steigimo, valdymo, finansavimo srityse.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė ir trumpai Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą (TVRC) pristatė I. Simonaitytės bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič. Taip pat apie Nidoje veikiantį bibliotekos padalinį ir jo veiklą, rezidencijų galimybes kalbėjo TVRC administratorius Algimantas Seselskis.

Forumo metu buvo sudarytos sąlygos patirties pasidalijimui Lietuvoje veikiančių meno rezidencijų atstovams, meno vadybininkams, kūrėjams, meno įstaigų atstovams, kultūros politikos formuotojams bei akademinei bendruomenei. Pranešimus skaitė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė, Neringos muziejaus direktorė dr. Lina Motuzienė, Nidos meno kolonijos direktorė Egija Inzule, UAB „Auksinės kopos“ direktorius Artūras Razgūnas, pianistas, garso režisierius Šarūnas Meškys, Lietuvos operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Norkūnienė, Kauno menininkų namų rezidencijų programos kuratorius Edvinas Grinkevičius, „Menų zona“ vadovas Darius Vaičekauskas ir kiti. Renginį moderavo Goda Giedraitytė.

Antra renginio dalis – seminaras, vyko Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre. Seminaro metu buvo gilinamasi į rezidencijų steigimą bei plėtrą, vykdomos kūrybinės užduotys, o po jų vyko diskusija. Seminarą vedė Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos vystytoja ir buvusi vykdomoji direktorė dr. Rasa Antanavičiūtė.

Džiaugiamės galėdami semtis patirties ir prisidėti prie „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ veiklų įgyvendinimo.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija