Gintarinė snaigė – Palangos viešosios bibliotekos bibliotekininkei Bronislavai Spevakovienei

gintarine snaige_PVB

Gruodžio 8 d., šeštadienį, Palangos koncertų salėje vyko iškilmingas renginys per kurį ne tik atsiminta Palangos, Lietuvos šimtmečio verpetuose, istorija, bet ir pagerbti gerumu dosnūs palangiškiai, kurie tyliais darbais keitė kitų žmonių, esančių šalia, gyvenimus. Jiems už gerumą įteiktos menininko Algio Pociaus sukurtos Gintarinės snaigės. Vieną jų gavo – Palangos savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė kraštotyros darbui Bronislava Spevakovienė.

Vikrią ir rūpestingą bibliotekininkę, visų vadinamą Bronele, Palangoje pažįsta kiekvienas, kuriam yra tekę turėti reikalų su kraštotyra, todėl mažai, kas ir nustebo, kai jai buvo įteikta „Metų šviesulio“ nominacija už nuoširdumą, rūpestingumą ir skleidžiamą šviesą. Gintarinė snaigė Bronelei atiteko už tai,kad ji ne tik kruopščiai atlieka savo tiesiogines pareigas, bet ir visuomet sutinka padėti kitiems, niekada nesitikėdama už tai atlygio.

Nominaciją „Metų šviesulys“ Bronislavai Spevakovienei iškilmingai įteikė poetas, eseistas, dramaturgas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Rastauskas. Įteikdami gėlių, darsyk viešu kolegės įvertinimu pasidžiaugė ir visi jos bendradarbiai.

Šiais metais Palangos miesto savivaldybė pirmą kartą organizavo metų rinkimus „Gintarinė snaigė 2018“ ir visus kvietė pastebėti bei pagerbti tuos Palangoje gyvenančius ar dirbančius žmones, kuriems turime už ką padėkoti, kuriais norime didžiuotis. Ši iniciatyva ne tik palangiškius, bet ir visos šalies gyventojus kvietė pasakoti paprastų žmonių nepaprastas istorijas. Istorijas apie tuos,kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, savo begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimus ar Palangos miestą.

Visą mėnesį galėta siūlyti žmones, vertus būti apdovanotus Gintarinėmis snaigėmis. Komisija, susidedanti iš kurorto mero Šarūno Vaitkaus, Palangos miesto garbės pilietės, dailininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės, poeto, eseisto bei dramaturgo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Rastausko, Palangos Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios  kunigo, Palangos dekanato jaunimo dvasios tėvo, senelių namų kapeliono Sigito Žilio bei akademiko, profesoriaus, Palangos miesto garbės piliečio Vlado Žulkaus, išrinko septynias jautriausias, labiausiai palangiškių širdis suvirpinusias istorijas.

Palangos viešosios bibliotekos inf.