Granausko skaitymuose – ne tik skaitymai

Balandžio 20 dieną Skuodo raj. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko atminimo vakaras „Nieko nėra trapesnio už patį kūrėją, nieko gležnesnio už jo širdį“, skirtas rašytojo gimimo sukakčiai paminėti. Šiemet rašytojui būtų sukakę 78 metai.

Renginio metu buvo parodytas prozininko 2011 metais duotas interviu literatūros kritikui Valentinui Sventickui. Paskui skambėjo ištraukos iš paskutiniosios R. Granausko knygos „Baltas liūdesio balandis“, kurias paskaitė Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro jaunimo grupės aktoriai: Asta Bružaitė, Auksius Račkus ir Greta Kaupaitė bei jų vadovas Edmundas Untulis.

Antroje vakaro pusėje buvo parodyta ištrauka iš Gyčio Lukšo filmo „Vasara baigiasi rudenį“, pastatyto 1982 metais Lietuvos kino studijoje. Šiam filmui scenarijų rašė R. Granauskas. Granauskiškų dialogų savitumą buvo nesunku pajusti, klausantis filmo personažų pokalbių. Tad nors R. Granausko „skaitymų“ vakaras, paviršutiniškai žvelgiant, lyg ir neatitiko tokio žanro kanonų, nes buvo parodyta nemažai filmuotos medžiagos, dauguma jo dalyvių liko patenkinti galimybe vaizdų pagalba kartu su rašytoju nusikelti į kadaise praėjusios jaunystės laikus, tarsi pamatyti pačius save praeityje.

Skuodo raj. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija