I.Simonaitytės bibliotekoje minėtas veiklos 65-metis

Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka atšventė savo 65 – tąjį gimtadienį. Bibliotekoje, įkurtoje 1950 m. spalio 1 d., gimtadienio renginiai vyko visą savaitę. Kasdien nuo spalio 19 d. atminimo dovanomis buvo pagerbiamas tądien kas 65 apsilankęs skaitytojas, bibliotekos skolininkams suteikti „atlaidai“ – per pusę sumažintos įsiskolinimų sumos, o spalio 23 d. į bibliotekos renginių salę rinkosi šventiškai nusiteikę darbuotojai, aktyviausi skaitytojai, bibliotekos rėmėjai bei partneriai.

Renginio metu direktorius J.Šikšnelis pateikė kondensuotą ir konceptualią bibliotekos istorijos apžvalgą pavadinęs ją – 65 faktai, įvykiai, svarstymai iš bibliotekos istorijos. Keletą įdomesnių pateikiame Jūsų dėmesiui: biblioteka tik du kartus keitė lokaciją: pirmiausia biblioteka įsikūrė dabartinėje Turgaus, tada Cvirkos gatvėje, vėliau 1952 m. perkelta į Gerlachų rūmus, kur yra ir dabar; užtat penkis kartus keitė pavadinimus ir vadinosi: Klaipėdos srities viešoji, Klaipėdos miesto viešoji, Klaipėdos viešoji, Klaipėdos viešoji I. Simonaitytės ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka. Tris kartus keitė steigėjus: du kartus buvo Kultūros ministerijos pavaldume, kartą apskrities viršininko administracijos. Direktorių buvo 4 ir visą laiką vyrai, nors pastarieji sudarė tik 5 procentus visų darbuotojų. Bibliotekos lentynos yra 18,5 km. ilgio. Dabar fonduose bemaž milijonas spaudinių. Seniausias I.Simonaitytės bibliotekoje esantis leidinys – Theologia moralis“, išleistas Antverpene 1678 m. Be spaudinių saugomas turtingas kraštotyrininko Bernardo Aleknavičiaus archyvas, tapytojo V. Rimkaus, poetų keturvėjininko S. Šemerio ir P. Drevinio dalis asmeninių fondų, filosofo A. Tytmono rankraščių ir knygų rinkinys, fotografo A. Dapkevičiaus archyvas, profesoriaus kalbininko A. Salio itin vertingų senųjų leidinių kolekcija, didžiuojamės ir džiaugiamės AdM (iš Klaipėdos krašto pasitraukusių gyventojų – memelenderių) archyvu. Bibliotekos pastatų komplekse dera du amžiai – XIX ir XXI, skirtumas tarp paminklinio pastato ir naujojo – beveik pusantro šimtmečio. Yra net 7 parodinės erdvės bei trys salės skirtos renginiams. Per metus organizuojama bemaž pusę tūkstančio renginių, kompiuterinio raštingumo apmokoma apie 500 gyventojų. Bibliotekoje dirba – 99 darbuotojai, iš jų: 69 bibliotekininkai. Amžiaus vidurkis 47 metai.

Paskaičiuota, kad nuo 2006 m., kai duris atvėrė naujoji biblioteką, joje apsilankė 3 milijonai lankytojų, o trimilijoninė lankytoja tapo jauniausia skaitytoja bibliotekoje Aristėja Jakševičiūtė, gim. 2014 05 18, bibliotekoje užregistruota 2015 05 23.

Renginio metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti aktyviausi skaitytojai visų amžių grupėse: vaikų – Renaldui Pikeliui, suaugusiųjų – Kęstutučiui Bartkui ir senjorų – Olgai Gedgaudienei.

Bibliotekos globėjai: Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Seimo narys Eligijus Masiulis bei finansų analitikas Gitanas Nausėda įsteigė ir įteikė savo prizus puikiai dirbantiems bibliotekininkams. O biblioteka savo ruožtu atminimo dovanas ir padėkos raštus įteikė bibliotekos rėmėjams ir partneriams: AB „Klaipėdos nafta“; UAB „Mūsų laikas“; UAB „Frezijų puokštė“; UAB „Rotas“; UAB „Pamario restauratorius“; AB „Smiltynės perkėla“; UAB „Druka“; UAB „Finaneta“; UAB „Biuro pasaulis“; kavinei „Pauzė“.

Puikią vakaro nuotaiką padėjo kurti Vydūno gimnazijos klasikinių gitarų ansamblis vadovaujamas Remigijaus Mockaus.

Similar Posts

Parašykite komentarą