I.Simonaitytės bibliotekoje gimsta nauja tradicija

Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės biblioteka kuria naują tradiciją – „Trečiadienį Pauzėje skaitoma be pauzių“, kurios iniciatorius bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.

Trečiadieniais du kartus per mėnesį rašytojai skaito fragmentus iš būsimųjų knygų, jaukioje bibliotekos kavinėje „Pauzė“, kurioje skaitovai įsikuria prie apvalaus stalo. Vakaro akcentas – lempa, kuri simbolizuoja šviesą bei išmintį.

Pirmieji skaitymai pradėti sausio 6 d. kur vakaro viešnia, pirmoji iniciatyvos skaitove tapo – rašytoja Dalia Tamošauskaitė. Rašytoja išleidusi tik vieną knygą, bet dėl to nė kiek nesijaudina – esą tai tik pati pradžia. Vakarą rašytoja pradėjo trumpais eilėraščiais iš spaudai rengiamos antrosios savo knygos „Mormo“. Sausio 20 d. eilėraščius iš būsimos antros savo poezijos knygos „Pražydusios klumpės“ skaitė Darius Rekis.

Skaitymai pritraukia nemažai klausytojų, o rašytojai sulaukia klausimų, kurių dėka vakarai įgauna gyvumo ir perauga į diskusijas.

Vasario mėnesį „Trečiadienį Pauzėje skaitoma be pauzių“ svečiuosis rašytojai – Dainius Sobeckis ir Arvydas Daškus.

Ieva Mažeikaitė