I.Simonaitytės bibliotekoje veikia KIEMO skaitykla

Birželio 1 d. visoje Lietuvoje prasidėjo renginių ciklas „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojami skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti.

Bibliotekų metų proga, I. Simonaitytės bibliotekoje birželio 1 d. vykdant projektą „Ateik į kiemą“ vidiniame bibliotekos kiemelyje atidaryta Kiemo skaitykla.

Kiemo skaitykla Projekto „Ateik į kiemą!“ tikslas – ugdyti jaunimo elektroninių knygų ir žurnalų skaitymo įgūdžius atvirose erdvėse. Skaitymas ne tik praturtina žodyną, bet ir gerina raštingumą, o elektroninių knygų skaitymas gerina kompiuterinį bei informacinį raštingumą. Norisi, kad jaunimui knygų skaitymas būtų siejamas su teigiamomis emocijomis, o elektroninę knygą norisi parodyti kaip patrauklų ir įdomų užsiėmimą. Šalia knygų kiemo skaitykloje siūloma ir daugiau įdomių užsiėmimų. Jaunimas kiemo skaitykloje gali atsigerti arbatos, rengti susitikimus su draugais, groti, repetuoti, piešti ant paruoštos jiems lentos, spalvinti mandalas, žaisti stalo žaidimus. Tik kiemo skaitykloje galima rasti unikalų bibliotekos sukurtą stalo žaidimą „Knygosūkis“, o kiekvieną pirmadienį nuo 12 iki 18 val. čia veiks stalo žaidimų klubas. Skaitykloje visą vasarą vyks mokymai, koncertai, susitikimai su įdomiais žmonėmis.

Kieme sukurta patraukli jaunimui, jauki aplinka, kad čia būtų malonu leisti laiką. Skaitykloje nėra suvaržymų, reikalavimų laikytis tylos, kas yra įprasta daugelyje bibliotekų. Skaitykloje nėra bibliotekininko. Dažnai užduodame klausimą, kuris apibūdina kiemo skaityklą – ką veiktum bibliotekoje, jeigu galėtum veikti ką nori? Tai šiuolaikiška, patrauklu, jaunatviška.

Kiemo skaitykla veiks birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d. bibliotekos darbo laiku I-V 10-18 val. Daugiau informacijos apie skaityklą ir joje organizuojamas veiklas bei renginius galite rasti puslapyje: http://kiemoskaitykla.wix.com/ateikikiema.

Ateik į kiemą ir tu!!!

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir UAB „Baltic Pallets“.

Similar Posts

Parašykite komentarą