Imanuelio Kanto viešoji biblioteka apskrities bibliotekoms padėjo pritraukti net 200 e. skautų

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kartu su projekto „Prisijungusia Lietuva“ atstovais lapkričio 29 d. Klaipėdoje, „LLS Michealsen“ centre vykusiame edukaciniame ir pramoginiame renginyje „Be cool after school“ apskrities bibliotekoms pritraukė daugiau kaip 200 naujų e. skautų. 14-20 m. moksleiviai pasiryžo tapti savanoriais, kurie savo skaitmeninio raštingumo žiniomis bibliotekose dalinsis su vyresniais žmonėmis, nemokančiais naudotis išmaniaisiais įrenginiais ir internetu. 

Renginį aplankė beveik 2500 moksleivių, pedagogų, jaunimo organizacijų atstovų iš Klaipėdos ir Klaipėdos rajono. Vyko jaunimo organizacijų mugė ir koncertas su grupėmis „120“, „8 kambarys“ ir Monika Linkyte. 

Televizijos ir radijo laidų apie technologijas vedėjas, e. skautų tarybos narys, ambasadorius Lukas Keraitis didžiojoje scenoje daugiau kaip 1500 moksleivių pristatė e. skautų veiklą.

Savanorystę, apmokant skaitmeninio raštingumo, taip pat skatina projekto ambasadoriai – žurnalistas Rimvydas Valatka, žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas, nuomonės formuotoja Lina Talžūnaitė, radijo ir televizijos laidų kūrėja Simona Albavičiūtė-Bandita, humoristas Mantas Bartuševičius. 

Pagrindinė projekto ambasadorių misija – paskatinti jaunimą tapti e. skautais ir prisidėti prie išmanesnės bendruomenės kūrimo. 

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos specialistės džiaugiasi, kad į svarbias edukacines veiklas įsitraukia vis daugiau jaunuolių.

„Bibliotekos gali pasiūlyti ne tik knygų ir kitų spaudinių, bet ir viešąją interneto prieigą. Siekiame prisidėti prie skaitmeninio raštingumo lygio kėlimo ir labai vertiname tai, kad toks gausus būrys jaunimo sutiko skirti savo laiką bei žinias tam, kad modernios technologijos būtų prieinamos kuo daugiau žmonių. Be to, nepaprastai smagu matyti kaip bendrauja skirtingos kartos. Dėmesys vyresniems ir pagalba su technologijomis paskatina senjorus jaustis drąsiau“, – sako jos.

Iš viso e. skautų Lietuvoje jau yra daugiau kaip 900. Įvykdyta daugiau kaip 2000 konsultacijų, susijusių su virtualaus bendravimo, e. paslaugų, asmens duomenų apsaugos temomis ir kt. Kiekvienam jaunuoliui, apmokiusiam 5 senjorus, įteikiama išmani dovana. 

Aktyviausiai e. skautai veikia Plungės r., Kalvarijos, Pagėgių, Kauno m., Pasvalio r., Klaipėdos r. savivaldybės. Kol kas dar nė vieno e. skauto neturi Biržų r., Druskininkų, Rietavo, Palangos m., Vilniaus r., Visagino savivaldybės.

E. skautais tapti gali kiekvienas 14-29 metų jaunuolis, užsiregistravęs prisijungusi.lt tinklapyje arba užsukę į artimiausią biblioteką. 

Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. 

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

Pristato Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto
viešosios bibliotekos administracija ir projekto “Prisijungusi Lietuva” komanda

Similar Posts

Parašykite komentarą