Ir Skuodo krašte atrado ištikimų skaitytojų ratą

Budinaitė

Vasario 7 dieną į Skuodą buvo atvykusi populiari jaunoji rašytoja Monika Budinaitė. Nors jai dar tik per trisdešimtį metų, prozininkė jau yra išleidusi keturis romanus – „Geismo dukterys“, „Knyga ištrintu skyriumi“, „Kanifolijos dulkėse“ ir „Selfų slėnis“. Visose išvardintose knygose aprašomi sudėtingi vyrų ir moterų santykiai, žmonių norėjimas bei siekimas atrodyti geresniais, negu iš tikrųjų esama. M. Budinaitės romanai – tai ne įprastiniai vadinamieji „meilės romanai“, persunkti šleikščios saldybės, o rimta psichologinė žmonių santykius analizuojanti proza. Ištraukas iš jos kūrinių paskaitė Skuodo P. Žadeikio gimnazijos gimnazistės – Greta Kaupaitė, Deimena Kringelytė, Emilija Norkutė ir Saulė Račkutė.

Rašytojos viešnagės Skuodo rajone metu susitikimai su skaitytojais vyko Ylakių bei Skuodo bibliotekose. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje kalbėta apie tai, ko reikėtų, kad jaunimas labiau susidomėtų laisvuoju, ne vien privalomuoju programiniu skaitymu.. Tokių gal tik vienetai… O kaip skatinti žmonių, ypač jaunų, skaitymą, jei ne kviečiantis į susitikimus rašto žmones? Juk visai kitaip suskamba mintyse skaitomos knygos tekstas, kai esi matęs ir girdėjęs kalbant patį jos autorių. O jeigu dar neskaitei nė vienos jo knygos, tai po susitikimo tikrai parūps paskaityti… Tai patvirtino ir toksai faktas – po susitikimo su M. Budinaite iš karto buvo paimtos skaityti visos bibliotekoje buvusios jos knygos, nors ir prieš tai jos buvo skaitomos, tačiau dabar susidomėjimas jomis dar suaktyvės. Argi ne apie tai svajoja kiekvienas rašto žmogus?

Edmundas Untulis
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnysis bibliotekininkas