Iš Skuodo – į kūrybos kelią. Koks jis?

Atraskim_rašytoją_Bronę_Buividaitę

Balandžio 3 dienos popietę Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko popietė „Rašytoja Bronė Buivydaitė Skuode“. Popietėje dalyvavo Lionė Lapinskienė, Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė iš Panevėžio ir Alma Ambraškaitė, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Rašytojų skyriaus vedėja iš Anykščių.

1919-1921 m. Skuodo progimnazija buvo pirmoji B. Buivydaitės, kaip lietuvių kalbos mokytojos, darbovietė. Čia gyvendama ji kūrė, bendradarbiavo to meto spaudoje. Iš anuomet tėra išlikę mažai nuotraukų ir atsiminimų. Todėl ši popietė buvo puiki proga sužinoti daugiau apie Skuode dirbusią žymią rašytoją ir poetę.

Popietės viešnia Lionė Lapinskienė dalinosi įžvalgomis apie rašytojos, poetės, pedagogės Bronės Buivydaitės-Tyrų Dukters (1895–1984) svarbias gyvenimo patirtis, jos kūrybą, pastaruoju metu išleistus jos kūrinius: eilėraščių knygas „Vėl“, „Paukščiai vėtroje“ ir romaną „Atversti lapai“. Pranešėja trumpai apžvelgė minėtas knygas ir pakvietė visus naujai atrasti pamirštą rašytoją.

Nuoširdumu ir profesionalumu dvelkė Almos Ambraškaitės pasakojimas apie svarbiausius Bronės Buivydaitės gyvenimo faktus. Pasakojimu ir demonstruojamomis skaidrėmis ji pravėrė duris į rašytojos kambarį, kuriame „akių tamsoj – širdies šviesoj“ gimė Bronės Buivydaitės gražiausios knygos – „Pro vaikystės langą“, „Vargai vartus kilnoja“. Jinai taip pat pristatė Anykščuose esantį Bronės Buivydaitės muziejų, ten organizuojamus renginius, vaikų vasaros stovyklas.

Susirinkusieji į popietę turėjo daug klausimų viešnioms bei sužinojo daug naujo apie rašytoją Bronę Buivydaitę, palikusią savą pėdsaką ikikarinėje Lietuvos kultūros ir švietimo istorijoje.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija