Jaunimo (14 -29 metų) poreikiai bibliotekoje

2017 metais Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės biblioteka vėl siekė sužinoti Klaipėdos ir Tauragės apskričių viešųjų bibliotekų jaunimo (14 – 29 metų žmonių) poreikius. Pirmą kartą toks tyrimas buvo atliktas 2013 metais. Šiuo tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti, kokiomis bibliotekos teikiamomis paslaugomis jaunimas daugiausia naudojasi bei kokių papildomų paslaugų jie pageidautų dabar. Taip pat, buvo norima sužinoti, kiek per einamuosius keturis metus pasikeitė jaunimo poreikiai bibliotekoje.

Tyrimo metu buvo apklausti 1 103 jaunimo atstovai. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad jaunimo skirtinguose amžiaus grupėse dauguma poreikių panašūs. Vis tik yra ir skirtumų, kaip pavyzdžiui skaitymo priežastys ar renginių aktualumas. Lyginant su 2013 metų tyrimo rezultatais, ryškių pokyčių jaunimo poreikiuose nepastebėta. Vis tik, jaunimas į biblioteką dabar dažniau ateina ne tik pasinaudoti dokumentų išdavimo paslauga, bet ir tiesiog praleisti savo laisvalaikį, pabendrauti su draugais bibliotekos patalpose ir pan.

Susipažinti plačiau su tyrimo rezultatais ir jaunimo poreikiais bei pageidavimais bibliotekoje galite šiuo adresu: http://www.klavb.lt/lt/apie-biblioteka/veikla/tyrimai-apklausos/1076-jaunimo-poreikiai-bibliotekoje-2017-metais.html

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos

vyresn. metodininkė