Juozo Šikšnelio kūrybos darbų paroda Skuode

16508606_10206383892596481_7498341795182171269_n1Vasario 10 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus, skulptoriaus, rašytojo Juozo Šikšnelio kūrybos autorinių darbų parodos „Baibokai ir jų lazdos“ pristatymas.

Į parodos atidarymą atvyko autorius Juozas Šikšnelis bei Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos vyr. metodininkė Rasa Milerienė.

Nuotaikinga daina renginį pradėjo Skuodo meno mokyklos auklėtinės, vadovaujamos mokytojos Raimondos Remezienės. Gražių žodžių nešykštėjo Skuodo meno mokyklos direktorės pavaduotoja Daiva Andriekuvienė, o mokytojos Vilijos Jakutienės smuiko melodija skraidino visus pavasario link.

Juozas Šikšnelis nuo 1973 m. darbuojasi Klaipėdos viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje. 1987 m. tapo direktoriaus pavaduotoju. Nuo 1994 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Jis – daugelio knygų autorius, apdovanotas ne viena literatūrine premija. Kūriniai versti į rusų, lenkų, anglų kalbas. Juozas Šikšnelis, turėdamas tik vieną ranką, drožia iš medžio, kala akmens skulptūras. Surengė daugiau nei 50 parodų šalyje ir užsienyje. Jo darbų yra ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Rusijoje ir kitur.

Parodoje eksponuojamos medžio ir akmens skulptūros, lazdos bei fotografijos tų skulptūrų, kurių šioje parodoje eksponuoti nėra galimybės. Daugelis autoriaus sukurtų skulptūrų stovi jo gimtosios Švendubrės (Druskininkų sav.), Kretingos, Vilniaus kitų Lietuvos vietovių kapinėse.

Paklausus kas tie akmeniniai ir mediniai baibokai, turintys skirtingas formas ir charakterius, ir kokios jų lazdos, autorius plačiai apie tai papasakojo. Juos jis pamato dar medžio pliauskoje. Baibokai patys padiktuoja savo istoriją. Akmenis daugiausia renka pajūryje, medieną tėviškėje Švendubrėje, lazdos daromos iš kadugio. Autorius savo kūrinių įkvėpėja laiko gamtą.

Susirinkusius į parodos atidarymą žavėjo Juozo Šikšnelio sveikas humoro jausmas, lengva ironija. Jis paskaitė trumpą savo kūrybos esė, kurią ironiškai pavadino tiesiog paistaliojimais.

Penktadienio popietė, klausantis įdomaus pašnekovo pasakojimų, jo atsakymų į susirinkusiųjų klausimus prabėgo lyg akimirka, o supančios skulptūros sekė savo istorijas.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja