Juozo Šikšnelio parodos vieši Jurbarko savivaldybės viešojoje bei Zelenogradsko bibliotekose

tysr

Rugsėjo 22 d. Jurbarko savivaldybės viešojoje bei Zelenogradsko (buv. Kranto, Kaliningrado sritis) bibliotekose buvo atidarytos direktoriaus Juozo Šikšnelio mažosios plastikos darbų ir spaudinių arodos. Abiejuose parodų atidarymuose autorius negalėjo dalyvauti.

Parodos autorius surengęs ne vieną dešimtį autorinių darbų parodų savęs nedrįsta vadinti skulptoriumi, o ir darbų skulptūromis, todėl J. Šikšnelis, pats būdamas dzūku, mieliau renkasi žemaitišką žodį baibokas, kuris autoriaus nuomone, yra talpesnis už žodį skulptūra. Šis apibūdinimas bei kūrybiški medžio ir akmens darbai leidžia pažinti paties kūrėjo sveiką humoro jausmą, lengvą ironiją ir daugiabriauniškumą. Autorius savo kūrinių įkvėpėja laiko gamtą. Pats medis prakalbina ir ragina konkrečia forma išreikšti pastebėtą mintį, nuotaiką. Bedirbant ta gamtos užuomina gali paryškėti, gali ir nublankti, tai nėra išpildymas pagal iš anksto nusilipdytą ir kelių komisijų patvirtintą modelį, bet kūryba pilna šio žodžio prasme, kada kiekvienas kalto kirtis kuria naują formą – tvirtina autorius.