Jurbarko viešoji biblioteka šventė Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 405-ąsias metines

DSC03687 (Copy)Rugpjūčio 26 d. Jurbarko viešoji biblioteka pirmą kartą dirbo iki 23 val. Nuo vėlyvos popietės iki pat vakaro vyko įvairūs renginiai, skirti Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miesto 405-osioms metinėms paminėti.

Pirmieji parkelyje rinkosi vaikai, jie pūtė muilo burbulus, žaidė, puošė bibliotekos parkelį savo dekoruotais sodo žibintais. Liepos – rugpjūčio mėnesiais kiekvieną ketvirtadienį vaikai rinkosi į žaisloteką ir tapė. Per visą šį laiką vaikai dekoravo daugiau kaip šimtą stiklinių sodo žibintų.

Pasibaigus vaikų popietei, pradėjo rintis kraštiečiai. Džiaugiamės, kad pavyko susitikti ir pabendrauti su istoriku Romu Batūra, rašytoju Eugenijumi Ignatavičiumi, geografe Filomena Kavoliūte, filosofu Krescencijumi Štoškumi, pedagoge poete Dalia Žibaitiene. Susirinkusius kraštiečius sveikino ne tik Viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė, bet ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Seimo narys Bronius Pauža. Kraštiečius kalbino rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa. Po įdomių pokalbių buvo vaišinama gardžia, ant laužo virta, šiupinine sriuba. Ją nuo ankstyvos popietės virė bibliotekos darbuotojai. Išvirta ir išdalinta net 50 litrų sriubos, kurios užteko visiems renginio dalyviams.

Koncertavo karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis bei dirigentas kapitonas Remigijus Terminas. Renginyje apsilankė ir sveikinimo kalbą pasakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Tiek gražios muzikos garsai, tiek skanios sriubos kvapas pritraukė nemažai žmonių.

Po koncerto rašytojas Gasparas Aleksa pristatė savo naujausią knygą „Šventojo Akiplėšos medžioklė“, kurios pagrindinis veikėjas reali asmenybė, kunigas Juozas Zdebskis.

Senoviniais kostiumais apsirengusios „Tocco musicale“ muzikantės Laura Matuzaitė-Kairienė ir Lina Lukošienė užbaigė dienos renginius ramiu, jaukiu senosios muzikos koncertu. Pritemdytoje bibliotekoje švietė tik žvakės, taip atkurdamos renesanso laikų dvasią. Senovinių šokių kolektyvas „Saltare Festum“, kuriam vadovauja Irma Svetlauskienė, šoko senovinius šokius pagal „Tocco musicale“ atliekamą muziką.