Jurbarko viešojoje bibliotekoje svečiavosi Jonas Endrijaitis ir Saulius Kanišauskas

Spalio 23 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje svečiavosi du kraštiečiai. Smalininkietis pedagogas, poetas, prozininkas, publicistas, dainų autorius ir atlikėjas, politikas Jonas Endrijaitis jau neblogai pažįstamas. Jis Viešojoje bibliotekoje su savo „blondine“ (taip vadina savo gitarą) jau yra surengęs trejetą savo knygų koncertinių pristatymų.

Antrasis svečias – bibliotekoje pirmą kartą. Tai iš Raudonėnų kaimo kilęs mokslininkas, filosofas, pedagogas, monografijų, vadovėlių ir kitų darbų autorius, rašytojas Saulius Kanišauskas. Jį galima pavadinti ir fiziku, astronomu, radijo inžinieriumi, dėstytoju, lektoriumi. Penkiolika metų dirbęs Vilniaus planetariumo direktoriumi (jo rūpesčiu pastatytas dabartinis pastatas); dešimtmetį vadovavęs Vilniaus Žinijos draugijai, šiuo metu – Mykolo Romerio universiteto profesorius. S. Kanišauskui gyvenime teko ir kalinius mokyti, ir televizijos laidas kurti bei vesti, ir žurnalus redaguoti. Knygos „Atsibusk, Kalistratai“ autorius – spalvinga asmenybė, kuriai vaikystėje teko lakstyti ir prie dabartinio bibliotekos pastato augančiame parke. Šį žmogų ne vieną kartą galėtume pavadinti pirmeiviu: jo knyga „Parapsichologija“  pirmoji knyga šia tema išleista buvusioje Sovietų sąjungoje, „Aksiologijos įvadas“ – pirmoji ir kol kas vienintelė knyga šia tema Europoje; „Sinergetinio pasaulėvaizdžio kontūrai“ liudija apie jį kaip apie naujo mokslo Lietuvoje pradininką.

Nors Saulius Kanišauskas atvyko pristatyti savo romaną, bet neapsieita ir be pafilosofavimų, kuriems jį provokavo ir draugas Jonas Endrijaitis, ir klausytojai. Dovana, kaip jis sakė, net ir pačiam sau (prieš kelias dienas svečias šventė savo gimtadienį) – pirmą kartą viešai perskaitytas eilėraštis, kurį iki tol buvo girdėjusi tik žmona. Autorius bibliotekai padovanojo pristatytąjį romaną „Atsibusk, Kalistratai“, kuris įdomus ne tik sodriu cvirkišku pasakojimu, bet ir tuo, kad jame yra „daug Jurbarko“. Iki šiol skaitytojams S. Kanišauskas buvo pažįstamas iš fantastinės apysakos „Žvaigždinio byla“.