Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko Justino Stonio monografijos „Materialinės kultūros paveldas ir jo ištakos“ pristatymas

dsc09981-copyRenginyje dalyvavo Kauno technologijos universiteto profesorius, habilituotas daktaras Algimantas Bubulis, Lietuvos mokslų akademijos akademikas Kazimieras Ragulskis, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos direktorė, inžinierė, edukologijos magistrė Ina Budrienė.

Knygos autorius, smalininkietis Justinas Stonys yra unikali asmenybė. Jis ne tik filosofijos mokslų daktaras, bet ir Senovinės technikos muziejaus įkūrėjas ir savininkas. Ši autoriaus knyga yra ypatinga, nes tai pirmoji monografija, pirmasis tokio pobūdžio mokslinis darbas, parašytas Jurbarko krašte. Todėl ir jos pristatymas buvo unikalus, nes pademonstruoti įvairūs įrenginiai iš Kauno technologijos universiteto, eksponuojami Senovinės technikos muziejuje. Ypatingą knygos pristatymą vainikavo pirmą kartą Jurbarko viešojoje bibliotekoje suskambėjusio neįprasto muzikos instrumento – kalimbos – melodijos. Juo grojo Viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Lina Lukošienė.

Profesorius Algimantas Bubulis recenzavo J. Stonio knygą. Jis pasidžiaugė „tobulai parašyta knyga“. A. Bubulį nustebino skyrių išdėstymas. Kiek apgailestaudamas prasitarė, kad nedaug prie knygos galėjo prisidėti, tik „mažas pastabėles pasakyt“.

Renginyje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Tarybos nariai ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška.

Visus susirinkusius renginio dalyvius Smalininkų technologijos ir verslo mokyklos mokytoja Zita Sakavičienė vaišino kafija – pagal slaptą receptą pagaminta balinta daigintų miežių kava ir kepta duona su lašiniukais.

Nuoširdžiai dėkojame autoriui Justinui Stoniui, kuris savo monografiją padovanojo visiems Jurbarko viešosios bibliotekos filialams.