Ką bendro turi Jurgis Didžiulis, Andrius Mamontovas ir tu?

dsc08830Jurgis Didžiulis ir Andrius Mamontovas garsūs žmonės, kurie prisideda prie įvairių savanorystės skatinimo akcijų ir patys jas inicijuoja. Dainininkai dalinasi savo savanorystės patirtimi, siekdami įkvėpti kitus nestovėti vietoje bei drąsiai imtis naujų veiklų. 2015 m. vykusios Jaunimo informacinės mugės metu kretingiškiams įspūdį paliko muzikantas ir kūrėjas Jurgis Didžiulis, skaitęs paskaitą apie gyvenimo principus, esmę ir tikslus.

Vasario 2 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centre vyko diskusija „Ką bendro turi Jurgis Didžiulis, Andrius Mamontovas ir tu?“ Europos savanorių tarnybos dalyvis Tomas Petrauskas dalinosi įspūdžiais apie Europos savanorių tarnybą ir pasakojo apie galimybes savanoriauti įvairiose šalyse. Tomas Petrauskas savanoriauti vyko pagal ES programos „Veiklus jaunimas“ Europos savanorių tarnybos projektą. Pusę metų jis praleido Portugalijoje, dirbdamas krepšinio trenerio asistentu. Projekto dalyvis jaunimui papasakojo, kaip tapti Europos savanorių tarnybos savanoriu, ką reiškia būti savanoriu ir kodėl verta dalyvauti. Jaunimas įdėmiai klausėsi ir domėjosi galimybėmis išvykti svetur. „Niekada nesigailėsiu laiko skyręs savanorystei, nes jis sugrįžta dovanodamas geras emocijas, draugus, patirtį, įgūdžius ir, žinoma, suvokimą, kad esi reikalingas, o šitai – didžiulė dovana“ – kalbėjo Portugalijoje savanoriavęs Tomas Petrauskas.

Europos Savanorių Tarnyba – tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Jaunimas norintis tobulėti, pasisemti patirties svetur, praplėsti akiratį dėl informacijos apie Europos savanorių tarnybą gali kreiptis į Kretingos Apskritojo stalo organizaciją arba Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui