Kaligrafijos menas Kretingos bibliotekoje

dsc09086Kaligrafija yra meninis raidžių rašymas, kai prie paprastos raidės pridėjus jai grožio, gracingumo ir puošnumo iš tradicinės raidės formos gauname naują grafinę formą. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centre vyko kaligrafijos mokymai, kuriuos vedė Rasa Lazdauskaitė. Kaligrafijos meno paslapčių susirinko išmokti ne tik moterys, bet ir vyrai. Užsiėmimo dalyviai sužinojo daugiau apie rašymo techniką, kompozicijas, rašymo priemones, šriftų istoriją ir ypatumus.

Kaligrafiškai rašyti nėra paprasta, todėl užsiėmimo dalyviai, visų pirma bandė naudoti įvairias plunksnas ir parašyti savo vardą. „Šiame technikos amžiuje dažnai žmonės pasiilgsta tikrumo. O pati kaligrafija – tai gražiai ranka užrašytas tekstas yra šiltas prisilietimas prie savo paties rašysenos. Plunksnos linija skriejančios linijos padeda atrasti iš naujo rašto grožį“- kalbėjo mokymus vedusi Rasa Lazdauskaitė .

Visuomenės modernėjimas, kompiuterizacija daro poveikį ir šriftui. Informacijos šaltiniuose jis tampa labiau technizuotas, raidės funkciją atlieka tik jos paspaudimas klaviatūroje. O rašant ranka galime išlieti emocijas, vizualizuoti išgyvenimus, sutelkti dėmesį, atsipalaiduoti.

Užsiėmimo dalyvės buvo dėkingos vyresn. bibliotekininkei Brigitai Barkauskaitei už iniciatyvą organizuojant kaligrafijos užsiėmimą ir Rasai Lazdauskaitei už pasidalinimą žiniomis.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Similar Posts

Parašykite komentarą