BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Ketvirtieji poeto Vytauto Brenciaus skaitymai Mosėdyje

V. Brencuaus_skaitymų dalyviai_Mosėdis

Gegužės 21 d. jau ketvirtą kartą gražiausioje Mosėdžio vietoje – Vaclovo Into sodybos akmenų krateryje vyko tradiciniai kraštiečio poeto Vytauto Brenciaus skaitymai. Tai vienas iš tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ renginių.

Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė Dalia Zabitienė susirinkusiems į renginį pristatė į skaitymus iš Klaipėdos atvykusius bei jau iš ankstesnių susitikimų mosėdiškimas pažįstamus poetus: Jūratę Sučylaitę, Ritą Latvėnaitę-Kairienę, Dainių Sobeckį, Danielių Milašauską ir pirmą sykį šiuose skaitymuose dalyvavusį poetą bei prozininką Darių Rekį.

Pirmasis skaitymus pradėjo skuodiškis rašytojas Edmundas Untulis, pristatydamas eilėraščių ciklą, skirtą poetui Stasiui Jonauskui atminti, kurio mūsų tarpe nebėra jau vienuolika mėnesių. Po to savo eiles paskaitė svečiai iš uostamiesčio. Vėliau skaitymus pratęsė Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai. Poezijos posmus palydėjo literato, bardo bei tautodailininko Napoleono Reimanto atliekamos dainos.

Ištisas dvi valandas nuostabiame rojaus kampelyje – tikroje akmenų ir augmenijos karalystėje skambėjo eilės ir muzika, o vėliau visų laukė jaukus pabuvimas prie arbatos puodelio Mosėdžio miestelio bibliotekoje.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą