Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka siekė pažinti esamą ir potencialų vartotoją

2017 metais Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės biblioteka siekė sužinoti kiek yra patenkinti bibliotekos paslaugomis jau esami vartotojai bei siekta geriau pažinti negalią turinčių asmenų poreikius kultūriniuose – edukaciniuose renginiuose. Kad būtų pasiekti šie tikslai, 2017 metais buvo vykdomi du tyrimai: 1. KLAVB vartotojų pasitenkinimo paslaugomis tyrimas; 2. Klaipėdos miesto neįgaliųjų kultūrinių-edukacinių poreikių monitoringas.

Pirmojo tyrimo metu nustatyta, kad net 81,30 proc. vartotojų yra patenkinti KLAVB teikiamomis paslaugomis. Reikia pastebėti, kad net apie 10,52 proc. patenkintų vartotojų biblioteka praranda, nes jie nesinaudoja arba per retai naudojasi kai kuriomis paslaugomis, dėl šios priežasties neturi nuomonės apie teikiamas paslaugas. Nors dauguma paslaugų vartotojai patenkinti, vis tik šis tyrimas atskleidė, ką galima dar patobulinti norint dar labiau patenkinti esamus vartotojus.

Antrasis tyrimas siekė nustatyti kokios priežastys lemia negalią turinčių asmenų neįsitraukimą į kultūrinę – edukacinę veiklą ir kas jiems labiausiai aktualu. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pagrindinės nedalyvavimo priežastys yra panašios kaip ir daugelio kultūrinėje – edukacinėje veikloje nedalyvaujančių asmenų. Tai yra, pagrindinė priežastis, kad renginiai vyksta darbo metu / darbo valandomis, informacijos apie vykstančius renginius yra nepakankamai ir pan. Panaši situacija ir su renginių aktualumu – šiai grupei patinka tokie pat renginiai. Tačiau, kaip atskleidė darbuotojos organizacijų / įstaigų vienijančių ir teikiančių paslaugas negalią turintiems asmenims, nors šie asmenys nenori išskirtinių renginių, neretu atveju renginiai turi būti pritaikyti šiai grupei. Kitaip sakant, žmonėms turintiems klausos sutrikimą naudinga, kai renginys yra verčiamas į gestų kalbą arba kitomis priemonėmis jis gali suprasti apie ką yra klabama renginio metu. Taip pat asmenims, kurie turi protinę negalią dažnai reikalingi (ypač edukacijų metu) asistentai, kurie padėtų atlikti kai kuriuos veiksmus.

Detalesnę informaciją apie atliktus tyrimus ir jų rezultatus galima rasti šiuo adresu: http://www.klavb.lt/lt/apie-biblioteka/veikla/tyrimai-apklausos.html