Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka turi naują direktorę

Liepos 8 dieną Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės pareigas pradėjo eiti dr. Laura Juchnevič. Naujoji bibliotekos vadovė studijavo Vilniaus universitete, Komunikacijos fakultete, kuriame įgijo Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų bakalauro, o 2010 metais ir Ryšių su visuomene magistro laipsnį. Mokslinę karjerą 2011–2015 metais tęsė Vilniaus universiteto doktorantūroje, kur 2016 metais Laurai Juchnevič suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis. Disertacijoje „Bibliotekų vaidmenų kaita tinklaveiklos visuomenėje: Lietuvos atvejis“ Laura analizavo, kaip keitėsi Lietuvos bibliotekos nepriklausomybės laikotarpiu, tyrinėjo šiuolaikinių bibliotekų vaidmenis. Viešuose pasisakymuose dr. Laura Juchnevič akcentuoja bibliotekų virsmą. Biblioteka šiandien keičiasi ir yra nebe knygų saugykla, o ir įvairių bendruomenių susibūrimo vieta, centras. Tačiau visuomet pažymi, jog skaitymo skatinimas ir ateityje turi išlikti pagrindiniu bibliotekų tikslu bei prioritetu. Apskrities viešąsias bibliotekas dr. Laura Juchnevič mato kaip stiprius regioninius bibliotekų kompetencijų centrus, kurie įgyvendina bendruomenėms aktualias socialines ir kultūrines veiklas..

Dr. Laura Juchnevič savo profesinę karjerą bibliotekose pradėjo dar studijų metais. 2007 metais dirbo Lietuvos aklųjų bibliotekoje administratore. Domėjosi vadybos sritimi, nes buvo atsakinga už įvairius projektus, komunikacijos kampanijas, taip pat skatino diegti novatoriškas paslaugas, kad biblioteka taptų atvira visuomenei. Po penkerių metų Lietuvos aklųjų bibliotekoje Laurai buvo pasiūlytos naujos – direktorės pavaduotojos vadybai ir ryšiams su visuomene pareigos. Tais pačiais, 2012 metais, Laura pradėjo vadovauti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centrui, o 2015 metais buvo paskirta šios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja. Verta pažymėti, kad nuo 2013 iki 2019 metų Laura dėstė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentams.

Dr. Laura Juchnevič bibliotekų bendruomenėje yra gerai žinoma, nes publikuoja mokslinius ir profesinius straipsnius, skaito pranešimus tarptautinėse ir nacionalinėse mokslinėse konferencijose, dalyvauja įvairiuose projektuose (ERASMUS+, bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo projektuose ir kt.).

Apdovanojimai ir narystė:
• 2015 m. suteikta Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėka.
• Nuo 2014.10 Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos narė.
• 2011 m. Vilniaus universitetas skyrė prof. Audronės Glosienės vardo stipendiją.
• Nuo 2010 – Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė.
• 2010 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. ĮV-251 Lietuvos Respublikos kultūros ministras suteikė 2009 m. geriausio jaunojo bibliotekininko vardą, 2010 m. balandžio 30 d. įteiktas diplomas už kryptingą ryšių su visuomene veiklą Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir naujų metodų taikymą.

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą