KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKOS RAGINAMOS TAPTI LEIDĖJAIS

Media 3

Jau trečius metus Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka organizuos naujų skaitmeninių įgūdžių įgijimo mokymus Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojams. Šiemet bibliotekų darbuotojai bus kviečiami mokytis dirbti su elektroninių leidinių kūrimo programomis, o Klaipėdos regiono bibliotekas paskatins tapti leidėjais.

Spalio viduryje Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojai bus kviečiami į mokymus „Media 3“, kurių metu kompetentingi lektoriai pristatys elektroninių leidinių leidybos Lietuvoje apžvalgą, aptars elektroninių leidinių aktualumą, paklausą, finansinius leidybos aspektus. Taip pat bibliotekų darbuotojai susipažins su elektroninių leidinių kūrimo programomis, leidinių formatais, elektroninių leidinių kūrimo galimybėmis bibliotekoms. Po teorinės dalies bibliotekų darbuotojai mokysis dirbti su elektroninių leidinių kūrimo programomis, o nuotolinių mokymų platformoje „Moodle“ turės galimybę įtvirtinti mokymų metu įgytas žinias.

„Media 3“ mokymai yra tęstiniai. 2018 m. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka surengė mokymus „Media 1“. 10-yje Klaipėdos regiono bibliotekų buvo apmokyta 110 bibliotekų darbuotojų dirbti su nuotraukų redagavimo programa „GIMP“ ir grafinio dizaino tinklo platforma „Canva“. Bibliotekų darbuotojai buvo mokomi koreguoti nuotraukas, pasigaminti renginių plakatus, pranešimus socialiniams tinklams ir pan. 2019 metais mokymai Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojams buvo tęsiami, buvo surengti mokymai „Media 2“. 10-yje Klaipėdos regiono bibliotekų buvo apmokyti 104 bibliotekų darbuotojai dirbti video redagavimo programa „Shotcut“. Mokymų dalyviai buvo skatinami kurti reklaminius renginių anonsus, filmukus apie bibliotekose vykdomas veiklas ir viešinti juos bibliotekos interneto puslapyje ar Facebook paskyrose. Po mokymų buvo paruoštos video pamokos, kurias peržiūrėję mokymų dalyviai turėjo galimybę įtvirtinti mokymų metu įgytas žinias.

Jei visuomenės sveikatos saugos reikalavimai dėl pasaulyje paplitusio COVID-19 bus griežtinami, mokymai bus organizuojami nuotoliniu būdu.

Mokymus „Media 3“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LKT