Klaipėdos regiono bibliotekų tarybos posėdis

2020 m. spalio 29 d.  nuotoliniu būdu buvo organizuotas Klaipėdos regiono bibliotekų tarybos posėdis. Jame dalyvavo LR Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja Gražina Lamanauskienė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos atstovai bei Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų vadovai. Taip pat posėdyje dalyvavo LNB Informacinių ir komunikacijos mokslų departamento Bibliotekininkystės ir bibliografijos tyrimų skyriaus vadovė Rasa Januševičienė.

R. Januševičienė skaitė pranešimą „Būdas dalyvauti gyvenime: neįgaliųjų socialinė integracija Lietuvoje“. Pristatė negalią turinčių žmonių teises reglamentuojančius tarptautinius dokumentus ir šalies teisės aktus, papasakojo apie fizinės aplinkos pritaikymą neįgaliesiems, valstybės vaidmenį skatinant įtraukią kultūrą, informacijos prieinamumą regos negalią ir skaitymo sutrikimo turintiems žmonėms. Kalbėta apie bibliotekų patirtis pandemijos laikotarpiu.

Posėdžio metu aptartos bibliotekų sektoriaus aktualijos. Kalbėta apie priemonių, didinančių prieinamumą autizmo spektro sutrikimo ir kitų raidos sutrikimų turintiems asmenims įgyvendinimą Klaipėdos regiono bibliotekose. Svarstytas Klaipėdos regiono bibliotekų tarybos nuostatų projektas. Aptarti nacionalinio skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“2020 m. rezultatai bei kiti einamieji klausimai.

Rasa Milerienė

Vyriausioji metodininkė