BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

„Knygosūkio“ karavanas“ baigė kelionę

Jaunimas žaidžia

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, įgyvendindama skaitymo skatinimo projektą, 2016 m. sukūrė pirmąjį Lietuvoje literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“. Tai  pramoginis – edukacinis, literatūrinis stalo žaidimas, skirtas kiekvienam besidominčiam ar norinčiam susipažinti su lietuvių bei  užsienio literatūra. Šį žaidimą sukūrė Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai. Idėjos autorė – Skaityklų skyriaus vedėja Rasa Skudikė, pavadinimą dovanojo bibliotekos direktorius, rašytojas Juozas Šikšnelis. Klausimus „Knygosūkiui“ kūrė ne tik bibliotekos darbuotojai, bet ir garsūs Lietuvoje žmonės – Andrius Mamontovas, Nijolė Narmontaitė, Justinas Žilinskas, Arvydas Juozaitis, Sigutis Jačėnas, Vytautas Juozapaitis ir kiti. Iš viso žaidimą 2016-2017 m. žaidė virš 6000 žaidėjų.

                  Žaidimo unikalumas ir didelis susidomėjimas pristatant jį mokyklose, parodose, atvirose Jaunimo erdvėse Klaipėdoje bei regione davė mintį tęsti šį projektą ir pristatyti literatūrinį žaidimą tolimesniuose Lietuvos miestuose. Tad laimėję antrą projektą 2018 m. vasario – lapkričio mėn. pradėjome„Knygosūkio“ karavaną“ po Lietuvos miestų apskričių bibliotekas, mokyklas, jaunimo centrus. Tikslinė projekto grupė – jaunimas iki 29 m., bet žaidimo metu aktyviai dalyvavo ir vyresnio amžiaus žmonės (pvz., mokytojai, bibliotekininkai), kurie skatino mokinius žaidimo metu, kartais motyvuodami juos ir savo pačių įsteigtais prizais – knygomis. Projekto metu „Knygosūkio“ karavano“ žaidimas buvo parengtas ir pritaikytas proto mūšiui. Pirmos trys vietos apdovanojamos diplomais, projekto metu įgytais bei Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos įsteigtais prizais. Žaidimo laimėtojai itin džiaugėsi medžiaginiais penalais, taip pat rašikliais bei atšvaitais su „Knygosūkio“ logotipu. Likusioms komandoms buvo išdalinti paguodos prizai – papildyti ir atnaujinti „Knygosūkio“ rekomenduojamų skaityti knygų sąrašai. Į proto mūšius buvo vežama ir dalis parodos „Knygosūkio“ kūrėjai ir žaidimo akimirkos“, kuri buvo parengta pirmojo „Knygosūkio“ projekto metu.

Literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“ buvo žaidžiamas ne tik su jaunimu įvairiose ugdymo vietose, tolimų Lietuvos miestų bibliotekose, bet buvo specialiai pritaikytas ir Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos organizuotoje neįgaliųjų stovykloje. Tai neregiams ir specialiųjų poreikių žmonėms organizuota vienos savaitės vasaros stovykla, į kurią kvalifikuota projekto komanda buvo pakviesta š. m. liepos 24 d. Pasak mūsų komandos narių, neįgalūs asmenys buvo ypač suinteresuoti žaidimu ir jiems puikiai sekėsi šiame proto mūšyje. Neįkainojama patirtis, dirbant su jais, buvo vertinga ir bibliotekos darbuotojams, kurie panaudos įgytas bendravimo žinias su specialiųjų poreikių žmonėmis ir kasdienėje darbinėje veikloje su mažiau įgaliais skaitytojais.

Apžvelgiant aplankytus miestus, juose esančias bibliotekas bei mokymosi įstaigas galima pasidžiaugti nuveiktu darbu. „Knygosūkio“ karavanas“ 2018 m. buvo pristatytas 18 kartų, sužaidė apie 2800 žaidėjų. Įdomu tai, kad žaidimuose dažnai dalyvaudavo ne tik prisiregistravę žaidėjai, bet ir klausytojai bei šalia buvę atsitiktiniai žiūrovai. Tokiu būdu žaidėjų skaičius dažnai neplanuotai išaugdavo. Intelektinėse kovose susirungė Plungės, Telšių, Mažeikių, Naujosios Akmenės,Alytaus, Šiaulių, Raseinių, Kauno, Panevėžio, Pagėgių, Alytaus, Klaipėdos regiono bibliotekų bendruomenių nariai. Šių bibliotekų lankytojai taip pat turės galimybę pasiimti žaidimą į namus, nes kiekvienai bibliotekai buvo dovanojamas „Knygosūkio“ egzempliorius, vykdant informacinę žaidimo sklaidą.   Džiaugiamės turėję galimybę aplankyti daugybę miestų ir gyvenviečių, taip plėsdami ir savo, kaip bibliotekos specialistų, akiratį. Pasibaigus „Knygosūkio“ karavano“ projektui mūsų tolimos kelionės baigėsi, bet toliau esame ir tikimės būsime kviečiami žaisti šį smagų žaidimą po Klaipėdos mokyklas, kolegijas, kurie dar nespėjo mūsų išvysti.

                      Smagu, kad pristatydami šį projektą ir keliaudami po Lietuvą mes skatinome skaitymą ne tik jaunimo, bet ir vyresniųjų amžiaus grupėje, mokėmės vieni iš kitų, bendradarbiavome su kolegomis, sėmėmės patirties. Proto mūšis paskatino jaunų žmonių norą skaityti ir domėtis lietuvių bei užsienio literatūra, taigi projekto tikslas – jaunimo skaitymo skatinimas, pasitelkiant patrauklias priemones – buvo pasiektas ir sėkmingai įgyvendintas.

Projekto vadovė

Daiva Stasaitienė

Parašykite komentarą