Knygų dovanojimo šventė Skuode

Gruodžio 1 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2017“ bei  rajoninio pradinių klasių moksleivių piešinių konkurso „Skuodo vaikų kelionė Lietuvos šimtmečio tiltu“ dalyvių pagerbimas. Konkursą organizavo LVŽS Skuodo skyrius. Tai gražus akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžios renginys.

Šventėje svečiavosi šio renginio globėja LR Seimo narė Levutė Staniuvienė, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas. Taip pat šventėje dalyvavo rajono mokyklų, darželių, globos namų ir kitų įstaigų, kuriose yra vaikiškų knygų bibliotekos, vadovai bei piešinių konkurso dalyviai.

Kitais metais švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, tačiau jau dabar jam paminėti organizuojama daugybė renginių, akcijų, konkursų. Vienas iš jų – rajoninis pradinių klasių moksleivių piešinių konkursas „Skuodo vaikų kelionė Lietuvos šimtmečio tiltu“. Konkursas skirtas paminėti artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jį organizavo Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos Skuodo skyrius. Globėja LR Seimo narė Levutė Staniuvienė. Piešinius pateikė Skuodo Bartuvos progimnazijos, Ylakių gimnazijos, Šačių ir Aleksandrijos pagrindinių mokyklų mokiniai.

Konkursui atsiųstus piešinius pakomentavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius bei LVŽS Skuodo skyrius vadovas Kazys Viršilas, LR Seimo narės Levutės Staniuvienės padėjėja Ingrida Petrošienė, kuri ir kuravo šį konkursą. Konkursui buvo atrinkti 67 piešiniai. Jie suskirstyti pagal temas: “O toj Žemėj – ir mano Lietuva“, „O toj Lietuvoj –  mano gimtinė“, „Gimtinė mano žydi vaivorykštės spalvom“, „O toj gimtinėj – mano šeima“. Visi šie piešiniai bus publikuojami specialiai tam išleistame albume.

Susirinkusiems vaikams visi linkėjo, kad gerumo ir šilumos daigai, išskleidę jų širdelėse ir piešiniuose, sustiprintų viltis ir žinojimą, jog čia – Jų Miestas, čia – Jų Žemė, čia – Jų Valstybė.

Vaikams dar teko išmėginti savo žinias apie Lietuvą viktorinoje bei piešiant Lietuvos žemėlapį. Visi gavo dovanų, įvairiausių prizų.

Jau tapo tradicija, jog trečius metus iš eilės pas mus su dovanomis atvyksta Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Šis fondas, kurio steigėjai yra Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga, toliau tęsia  savo misiją – skatina debiutuoti ar tęsti kūrybą talentingus kūrėjus, aktyvina vaikų domėjimąsi literatūra, dovanoja naujas knygas bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms. Fondo direktorė Vaida Rukuižienė pristatė devynių pavadinimų knygas, kurių Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešajai bibliotekai ir jos filialams, mokyklų bibliotekoms, vaikų darželiams ir kitoms organizacijoms, kur tik yra vaikiškų bibliotekų lentynos, padovanojo net po du komplektus.

Šventės metu Bartuvos progimnazijos 3b klasės mokinė Morta Žemaitytė skaitė ištrauką iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Paslaptingas svečias“. Mergaitę  paruošė mokytoja Daiva Jonušienė. LR Seimo narė Levutė Staniuvienė pasidžiaugė švente, piešinių konkursu ir  artėjančių švenčių proga visiems palinkėjo dalinti gerumą bei įgyvendinti gražius, Skuodui taip reikalingus projektus.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą