Knygų dovanojimo šventė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje

dscf9115Gruodžio 19 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko Knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2016“. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ rajono bibliotekoms, mokykloms, vaikų darželiams, vaikų globos namams dovanojo geriausias lietuvių autorių sukurtas knygas vaikams. Tai  Knygų Kalėdų akcijai skirtas renginys.

Bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, pirmininkas Kęstutis Urba, Lietuvos rašytojų sąjunga, pirmininkas Antanas Jonynas, Fondas kas metai skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Konkurso laureatams fondas įsteigė solidžias premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinį itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų. Šiais metais išleista 13 knygų. Skuodo rajono vaikams padovanotos antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygos: pirmosios premijos laimėtojo Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“, antrosios premijos laimėtoja – Gintarės Adomaitytės knyga „Žaliojo namo paslaptis“, trečiosios premijos laimėtojos: Ievos Kasperavičiūtės knyga „Kas nutiko susitikus“ ir Ignės Zarambaitės knyga „Emilio laiškas“. Džiugu, kad vaikams padovanota ir žemaičių kalbos skaitinių knygelė „Cirulielis“.

Nuo šių metų Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ Fondo Globėja paskyrė LR Seimo narę Gretą Kildišienę, o knygų dovanojimo renginio globėja – LR seimo narę Levutę Staniuvienę.

Gausiai susirinkusius į šventę muzikiniu kūriniu pasveikino Skuodo meno mokiniai Augustė ir Dominykas Gustauskai. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė papasakojo apie labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“, pristatė dovanojamas knygas. Bartuvos progimnazijos 4a klasės mokinys Titas Žilevičius paskaitė ištrauką iš Aido Jurašiaus knygos „Akmenukų pasakos“, o po to ši knygelė pasitarnavo žaidimui. Reikėjo greit suskaičiuoti kiek yra pėdelių, kiek yra kojelių ar taškelių vienoje ar kitoje iliustracijoje.

Šventę vainikavo LR seimo narė Levutė Staniuvienė pasveikindama visus su artėjančiomis šventėmis, papasakodama apie labdaros fondo mecenatą Ramūną Karbauskį, šio fondo siekį – paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus jaunus talentus.  Bibliotekų, mokyklų, darželių, vaikų globos namų atstovai dovanų gavo po knygų rinkinį – visą „Vaikų bibliotekėlę 2016”. Bibliotekų metus užbaigėme gražiu renginiu, bibliotekas praturtindami knygomis.

Gruodis iš tiesų yra gerumo, meilės, tolerancijos laikotarpis. Visur skleiste skleidžiama šiluma, tarsi naujai suvokiame Justino Marcinkevičiaus žodžius apie gėrį: „Visada yra per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių…“. Esame pasiryžę ne reikalauti, o dalinti šilumą, švelnumą, malonias mintis, ramybę. Tai užburia ir aplinkinius…