Kraštotyrinis-orientacinis žaidimas ir edukacinė viktorina Palangos bibliotekoje

DSCF3470Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje balandžio pradžioje vyko  BP2 ir LR kultūros ministerijos finansuojamo  projekto „Palangos istorija jungia kartas“ renginiai. Šie bibliotekos renginiai buvo sudėtinė tradicinės miesto šventės „Palangos dienos 2016“ programos dalis. Šiemet šventinė savaitė buvo skirta 95-osioms Palangos sugrąžinimo Lietuvai metinėms paminėti.

Balandžio 1 d.  Palangos miesto savivaldybės  viešoji biblioteka pakvietė į atnaujintą jaukią skaityklos erdvę, kur buvo paskelbtas kartas vienijančio kraštotyrinio-orientacinio žaidimo Palanga. Pažink išmaniai“ startas. Biblioteka subūrė Palangos miesto senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai. Į šį unikalų renginį registravosi palangiškiai, besidomintys Palangos istorija, kultūriniais paminklais, mėgstantys vaikščioti, pažinti nematytas ar pamirštas istorines Palangos vietas. Kraštotyrinio-orientacinio žaidimo idėją pasiūlė ir išmaniąją dalį programa ActionBound parengė  jaunimo atstovas Žygimantas Mitkus. Jis išsamiai paaiškino žaidimo taisykles ir kvietė užduotis vykdyti kūrybingai. Komandoms  buvo išdalinti „pagalbos vokai“ su paslėpta naudinga informacija, jei žaidimo metu užduotys pasirodytų sunkai įveikiamos. Užduotis vertino komisija: Palangos Kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius, muziejininkė-archeologė Eglė Stankevičiūtė, Palangos neformalios jaunimo organizacijos „Aš esu kultūra” įkūrėjas Žygimantas Mitkus. Komandoms teko gerai pasukti galvas, rasti buvusį Palangos progimnazijos pastatą, pirmojo Palangos burmistro memorialinės sodybos namą, nuskaityti QR kodus, nusifotografuoti prie pastato, kuriame veikė pirmasis kazino Palangoje, padaryti komandos asmenukę  prie visuomenės ir kultūros veikėjo Liudo Vaineikio biusto. Atliekant kraštotyrinio-orientacinio žaidimo užduotis neužteko vien sėkmės ir geros nuotaikos, reikėjo ir nemažai žinių. Gerai nusiteikusios komandos skubėjo Palangos gatvėmis nuo vieno objekto prie kito.  Kol komisija skaičiavo rezultatus, dalyviai prie kavos, arbatos ir pyragų aptarė žaidimą. Pirmąją vietą kraštotyriniame-orientaciniame žaidime užėmė komanda „Gintaras“: Petronėlė Kasmauskienė, Jovita Liepienė, Beatričė Karpovič, Viktorija Karteškina, Pranciškus Samauskas ir Gvidas Šedys.

Balandžio 5 d. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir bibliotekos direktorius K. Rudys sveikino susirinkusius bendruomenės narius paskutiniame miesto šventės renginyje – edukacinėje viktorinoje „Palangos istorija jungia kartas“. Viktorinos klausimus parengė ir komentavo Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius. Jis stebėjosi  dalyvių žiniomis apie Palangą. Išskirtinio dėmesio sulaukė klausimas apie Palangos pietrytinėje dalyje esančią vieną seniausių valstybinių sienų Europoje. Jaunimas šmaikštavo, kad ši viktorina padės jiems pasiruošti istorijos egzaminui. Lengvai įveikti viktorinos klausimai apie  Palangoje veikiančius muziejus, dalyviai nepasiklydo miesto istorijos datose, prisiminė senuosius miesto gatvių pavadinimus, žinojo palangiškius, apdovanotus nacionaline kultūros ir meno premija, vardino miesto garbės piliečius. Komisijai skaičiuojant viktorinos rezultatus, Palangos senjorai ir jaunimas diskusijas ir bendravimą tęsė prie vaišių stalo.

Žaidimą ir viktoriną vedė bibliotekininkė Lina Šilgalytė. Organizatorių paprašyti įvertinti renginius, dalyviai užrašė puikius atsiliepimus ir poreikius, kad bibliotekoje ir po projekto būtų kuo daugiau bendruomenę telkiančių ir žinių teikiančių veiklų.

Bibliotekos sėkmingai vykdomas projektas „Palangos istorija jungia kartas“ sparčiai artėja prie pabaigos.

Monika Rukšėnienė