Kretingiškiai aktyviai prisidėjo prie „Knygų Kalėdos“ akcijos

dsc08648Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų.

Šeštą kartą vykstanti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet prisijungia prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“, skirtos smurtui, priklausomybėms, savižudybėms mažinti, vaikų globai ir įvaikinimui skatinti. Siekiant mažinti socialinę atskirtį šiais metais pasirinkta „Knygų Kalėdų“ tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Kretingoje pasibaigė beveik du mėnesius trukusi akcija „Knygų Kalėdos“. Aktyviai joje dalyvavę Kretingiškiai Kretingos rajono bibliotekoms padovanojo 243 knygas. Aktyviai prie šios akcijos prisidėjo Kretingos rajono verslo įmonės, Viešosios bibliotekos lankytojai bei pavieniai asmenys, kuriais didžiuojamės ir tikime, kad jų noras dalintis skaitymo džiaugsmu neišblės ir kitais metais. Absoliuti dauguma padovanotų knygų – grožinė literatūra. Maždaug trečdalis jų skirtos patiems jauniausiems skaitytojams, likusi dalis – suaugusiesiems. Akcijos metu suorganizuota 30 renginių siekiant pritraukti dovanojančiuosius. Bibliotekose vaikai skaitė pasakas, kūrinių ištraukas, vyko piešinių parodos, įvairūs edukaciniai užsiėmimai, kūrybos skaitymai, skaitymo skatinimo konkursai.

Viešosios bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja visiems prisijungusiems prie šios prasmingos, jau tradicine tapusios akcijos, kuri kviečia visus šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti naujų knygų savo krašto bibliotekoms ir taip praturtinti jų fondus naujais leidiniais.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui