Kretingiškių pamėgtas – „Auksinio proto“ žaidimas

p1420181Kiekvieną antradienį dešimčių Lietuvos miestų kavinėse, bibliotekose ir kitose erdvėse susirenka bendraminčiai, kurie drauge mėgina atsakyti į „Auksinio proto“ klausimus. „Auksinis protas“ – intelektualus, smalsuolius ir įvairiausių visuomenės sluoksnių atstovus vienijanti pramoga, kuri pasižymi azartu, intrigomis ir netikėčiausiu žinių bagažu. Tai ne tik žaidimas, bet ir puiki proga susitikti su draugais, užmegzti naujų pažinčių, praplėsti akiratį ir smagiai praleisti laiką.

Visą rudenį įnirtingos kovos vyko ir Kretingoje. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos iniciatyva „Auksinio proto“ žaidimai Kretingoje vyksta jau nuo 2013 metų. Šį, jau 5-ąjį, sezoną daugiau nei 80 kretingiškių susibūrė į 11 komandų: „Prie baro“, Keuri viedraa“, „Miškiniai“, „Muškietininkai“, „Bičiuliai“ „Klasiokai&Co“, „Vyturys“, „Alaus expertai“, „Kleckaa“, „E. Šprotai“, „Migloti protai“. Kiekvieną antradienį visos 11 komandų susirinkdavo į sodybą „Vienkiemis“, kurioje aidėjo gausybė plojimų bei azartiškų emocijų.

Susumavus 5-ojo sezono rezultatus Kretingoje stipriausia komanda tapo „Kleckaa“, kurie pateko net į nacionalinį finalą, vykusį gruodžio 10 d. Druskininkuose.

Kiekvieno žaidimo metu visoms komandoms būdavo suteikiama galimybė laimėti pakvietimus į televizijos žaidimo „Auksinis protas“ filmavimus. Viso sezono metu net trims Kretingos komandoms atkeliavo pakvietimai filmuotis televizijos žaidimuose: savo atstovus jau šią savaitę deleguos „Keuri viedraa“, „Vyturys“ ir „Muškietininkai“, tad netrukus išvysime ir intelektualiausių kretingiškių pasirodymus.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui