Kretingos bibliotekoje bičiulių šventė „Kuo kvepia knygos“

Kaip ir kiekvieną gegužės mėnesį Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centre vyko kasmetinė bibliotekos bičiulių šventė „Kuo kvepia knygos“, skirta pagerbti mažuosius bibliotekos skaitytojus už aktyvią ir kūrybinę veiklą.

„Kitą kartą tekėjo žodžių upė. Tekėjo ji į jūrą, o jūroje buvo ne vanduo, bet pasakų knygos. Upei tekant, žodžiai ir raidės virto vieni ant kitų ir daužė pakrančių uolas kaip paprastose upėse“ – tokiais žodžiais šventę pradėjo renginio vedėja Ramunė Kairytė – bibliotekos knygų klubo seniūnė.

Mažiesiems bibliotekos skaitytojams muzikinį pasirodymą dovanojo Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė, bibliotekos bičiulė – Gintarė Pociutė. Vaikai šventės metu skaitė ištraukas iš knygų, pasakojo linksmas istorijas ir puikiai leido laiką draugų būryje.

Renginio metu buvo rodomas filmukas, kuriame užfiksuotos akimirkos žaidžiant kompiuterinius ir stalo žaidimus, diskutuojant Knygų klubo susitikimuose ir prasmingai leidžiant laisvalaikį Edukacijos centre. „Štai tokios smagios ir kūrybingos akimirkos iš šios erdvės gyvenimo. Iš tikrųjų labai džiaugiamės, jog biblioteka Jums ne tik knygų namai, bet ir namai, kuriuose Jūs atrandate save. Nors visi Jūs esate tokie skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs. Nuolat dalijatės savo mintimis, idėjomis“ – kalbėjo vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Jurgita Bružienė.

Šiemet už gražių skaitymo tradicijų puoselėjimą ir aktyvų dalyvavimą Edukacijos centro veikloje apdovanoti jaunieji skaitytojai padėkos raštais ir specialiomis bibliotekos dovanomis – Ramunė Kairytė, Gabrielė Malūkaitė, Gintarė Pociūtė, Kamilė Žukauskaitė, Livija Čiunkaitė,  Modestas Vaškevičius, Diana Petrikauskaitė, Tautvydas Anužis, Marijus Domarkas, Germantas Daukša, Aistė Vaškevičiūtė, Sidas Čepelevas, Viktorija Augustauskaitė, Aurilė Motiejauskaitė, Ugnė Košytė, Agnė Lemkutė, Saulė Stuopelytė, Gabrielė Kavaliauskaitė, Aušra Tiškutė.

Pasidalinę apdovanojimais, jaunieji bibliotekos lankytojai pasinėrė į linksmybes kartu su  Yamahos muzikos mokyklėlės mokytoja Giulnara Poloneičik, kuri vaikams buvo parengusi didžiulę užduočių ir smagių žaidimų programą.

Tikimąsi, kad tokios šventės neliks nepastebėtos ir kitų bendraamžių, kuriuos paskatins ateityje kuo daugiau laiko praleisti su knyga ir dalyvauti įvairiuose vaikams skirtuose bibliotekos renginiuose.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
M.Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui