Kretingos bibliotekoje internetinio portalo „Žemaičių kalba – 24/7“ pristatymas

DSC008792016 m. gegužės 11 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Žemaičių kalba – 24/7“ pristatymas.

Kretingiškiams pristatytas naujas, žemaičiams ir jiems prijaučiantiems skirtas, tinklalapis www.zemaiciukalba.lt. Internetinis puslapis sukurtas įgyvendinant Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą „Žemaičių kalba 24/7“ (rėmėjai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). Projekto, kaip ir portalo, pavadinimas pažymi, kad norintys studijuoti žemaičių kalbą gali tai daryti visas septynias savaitės dienas ir visą parą. Internetiniame puslapyje pateikiama informacija apie žemaičių kalbą bei jos rašybą, pristatomi rašytojai. Taip pat yra ir vaikams skirti edukacinis žaidimas ir viktorina.

Renginio metu kalbėta apie žemaičių gramatiką, skambėjo tarmiška autorinė kūryba, žaisti edukaciniai žaidimai. Susirinkusieji buvo aktyvūs ir panoro atlikti užduotis kolektyviai. Aktyviausi mažieji renginio dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais.

Renginyje dalyvavo ir savo kūrybą pristatė kraštiečiai poetai Nijolė Rimkienė ir Juozas Maksvytis. Informaciniame portale žemaičių kalba galima paskaityti žemaitiškai rašančių autorių kūrybos, įkelti savo kūrinį, parašytą žemaičių kalba. „Žemaičių tarmė – tautos vertybė, todėl privalome jas ne tik saugoti, puoselėti, bet ir populiarinti, siekti, kad jaunimas nesigėdydamas perduotų ją ateinančioms kartoms“ – kalbėjo Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos metodininkė Gražina Daukantienė.

Tarmės yra išskirtinumo ženklas, rodo priklausymą tam tikram regionui, kilmę. Galime didžiuotis, kad Lietuva turi gausybę tarmių, kurios yra unikalus lietuvių kalbos reiškinys.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui