Kretingos bibliotekoje praūžė Užgavėnių šventė

Artėjant Žiemos iš kiemo varymo šventei, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė kvietė jaunimą pasigaminti originalią Užgavėnių kaukę. Kaukes jaunimas gaminosi tradiciniu būdu ant stiklainio iš plastilino suformavo nosį, lūpas, smakrą, skruostus ir antakius. Suplėšytą popierių į mažas skiauteles, sutepė vandeniu skiestu lipalu ir klijavo ant kaukės veido. Vėliau vyko kaukės dekoravimo darbeliai, jaunuoliai pasitelkę fantaziją kūrė išraiškingą kaukės personažą.

Užgavėnių dieną persirengėliai vijo žiemą iš kiemo lankydami įvairias įstaigas, sveikino sutiktus kretingiškius ir dainuodami tradicinę dainą „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ pokštavo bei smagiai šurmuliavo. Triukšmingi Užgavėnių dalyviai aplankė Kretingos rajono savivaldybės administraciją, į siautulingo šokio sūkurį pakvietė prisijungti Merą, o vėliau linksmai patraukė į kitas savivaldybės įstaigas.

Žiema išvaryta, blynai ir saldainiai suvalgyti, bet svarbiausia, kad visi pabuvo drauge, smagiai praleido laiką, prisiminė senus papročius ir tradicijas, o išsiilgti pavasario saulės spinduliai jau ne už kalnų.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui