zoomed_dsc09330Prasidėjus naujiems mokslo metams, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka pradėjo vykdyti naują projektą „Pažinimo kelias“, prie kurio pakvietė prisijungti dvi pradinio ugdymo klases. Kartą per mėnesį šioms klasėms praktinio švietimo forma yra pateikiamos jiems įdomios edukacinės veiklos.

Šiais metais sausio mėnesį sukako 470 metų, kai išleistas Martyno Mažvydo katekizmas – pirmoji lietuviška knyga. Šis istorinis įvykis paskatino vaikus supažindinti su kaligrafijos menu ir pirmosios lietuviškos knygos atsiradimo istorija. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centre 2017 m. vasario 22 d. lankėsi Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ antrokai su mokytoja Alma Valantiniene ir M. Daujoto pagrindinės mokyklos antrokai, vadovaujami mokytojos Rasos Zulumskytės-Trumpenskienės. Aptarnavimo skyriaus vedėja projekto vadovė Birutė Naujokaitienė vaikams parodė, kaip atrodo pirmoji lietuviška knyga, kurios yra likę 2 egzemplioriai, supažindino su viduramžiais paplitusio kaligrafijos meno  rašymo technika, kompozicijomis, rašymo priemonėmis. Antrokai kaligrafinį rašymo būdą išbandė plunksna rašydami savo vardus, laiškus, perrašinėdami eilėraščius.

Šiais laikais visuomenė neįsivaizduoja kasdienybės be moderniųjų technologijų, kurios palengvina gyvenimą, paspartina darbus, bet kita vertus, šiame amžiuje plunksna rašyti žodžiai vis dar išlieka vertybe.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui