Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje kūrybinė pamoka su Pauliumi Juodišiumi

dsc069192016 m. spalio 21 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi dailininkas, rašytojas, knygų iliustratorius Paulius Juodišius.

Rašytojo literatūra vaikams išsiskiria žaismingumu ir originalumu. Mažieji skaitytojai pamėgo istorijas „Lipotapas ir kruopų vagys“, „Amarėlio pyragas“, „Puškutis ir žaliojo rutuliuko paslaptis“, „Bucikiukas ir pabaisa“, „Mažosios Laimiuko žinios“, „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“ ir kt. 2006 metais knyga „Amarėlio pyragas“ IBBY Lietuvos skyriaus komisijos buvo pripažinta geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams. Paulius Juodišius – pripažintas originalių iliustracijų meistras, iliustruojantis ne vien tik savo, bet ir kitų rašytojų knygas.

Sukurti savo pasaką į biblioteką atskubėjo M. Daujoto pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Nijole Meškauskiene. Paulius Juodišius, vaikų paklaustas, kaip gimsta jo istorijos knygutėse, paėmė į rankas pieštuką ir pasiūlė vaikams pabandyti kartu sukurti pasaką, kuri pasitelkus vaikų fantaziją pildėsi vis naujais personažais ir jų nuotykiais. Pirmiausia reikėjo sugalvoti pagrindinį veikėją. Vaikai siūlė idėjas, o dailininkas ant molberto piešė. Po įvairiausių siūlymų, netikėtų minčių, balsavimo, atsirado Šleivamikis Frankenvinis ir Telemintis Robozondas, pravardžiuojamas Teledančiu. Šaunūs mokinukai nustebino savo fantazijų vingrybėmis.  Pasaka gavosi nereali, o dar įdomesnė tapo paremta ir nuotaikingomis iliustracijomis.

Toliau sekė muzikinis-kūrybinis darbas. Vaikai iš kartono, spalvoto tampomo popieriaus, šiaudelių pasigamino instrumentus, kurie buvo reikalingi kuriamos dainos muzikiniam fonui. Muzikuoti sekėsi puikiai. Kiekvienas su savo pasigamintu instrumentu grojo ir sukūrė nuostabių garsų kūrinį. Bibliotekoje aidėjo vaikiškas juokas ir džiaugsmingas triukšmas. „Kaip smagu kurti su draugais“ – džiaugėsi trečiokai.

Šis renginys vaikams – tai Vaikų literatūros skyriaus įgyvendinamo skaitymo skatinimo projekto „Augalais kvepiantis pasaulis vaikiškose knygose“. Projektą remia Kretingos rajono savivaldybė.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui